אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בי־קום נתנה הנחה - והצליחה לגייס רק 120 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

בי־קום נתנה הנחה - והצליחה לגייס רק 120 מיליון שקל

בעלת השליטה בבזק השלימה הנפקה מהירה, שאמורה להבטיח שקט מול מחזיקי האג"ח להם היא חייבת 2.45 מיליארד שקל. אינטרנט זהב, השולטת בבי־קום, לא השתתפה בגיוס כי נכנסה להסדר חוב, ולכן אחזקתה דוללה ל־54%. מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב יחליטו באסיפה דחופה שכונסה למחר בבוקר אם החברה תשתתף בגיוס

20.01.2019, 19:45 | גולן חזני

חברת בי־קום, המחזיקה בשליטה בבזק, גייסה 120 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית. אינטרנט זהב תדולל בעקבות הגיוס מאחזקה של 65% ל־54% מהמניות ותמשיך להחזיק בשליטה בבי־קום.

מניית בי־קום ירדה ב-2.4% בבורסת תל אביב היום (א'). העסקה נסגרה במחיר נמוך מהמחיר שבו נסגר המסחר בבורסה, אבל הביקושים איפשרו לחברה להנפיק 7.4 מיליון מניות. התוכנית המקורית היתה למכור 8 מיליון מניות, שכן הנפקה של כמות גדולה מזו היתה מביאה לירידת היקף האחזקה שמאפשר לבי־קום היתר השליטה בבזק. בראש בזק עומד כיו"ר שלמה רודב.

קראו עוד בכלכליסט

דורון תורג דורון תורג'מן, מנכ"ל בי־קום שעזב | צילום: עמית שעל דורון תורג

מחיר המינימום במכרז עמד על 16 שקל למניה, שמשקף גיוס של 120 מיליון שקל. לבי־קום חוב של 2.45 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח שלה.

גיוס נוסף של בי־קום עשוי להתקיים בחודשים הקרובים, ויתכן שמחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב יסכימו לשחרר חלק מהמזומנים בקופה, 140 מיליון שקל, כדי להזרים כסף לבי־קום ולהרגיע את הטלטלה בפירמידה השברירית.

אינטרנט זהב תוכל להצטרף לגיוס מחר. ב-11 בבוקר תתכנס אסיפה דחופה של מחזיקי האג"ח של החברה להחליט אם להצטרף לגיוס המניות במחיר שנקבע.

מנכ"ל החברה דורון תורג'מן המליץ למחזיקי האג"ח שלא להחליט בחיוב, אבל חלק מהמחזיקים מעוניינים שהחברה תשתתף. המשמעות היא שימוש בחלק מיתרות הנזילות שלה לשמירה על חלקה (65%) בביקום, במקום לשמר את הסכום שבקופה, 140 מיליון שקל לפרעון האג"ח שלה. המשמעות במקרה כזה היא גם למכור את החברה בהליך ארוך ולא השבוע, תוך המתנה להתאוששות במניות בזק וביקום.

הגיוס ייצור שקט לביקום עד 2021

הגיוס צפוי לייצר שקט לבי־קום עד 2021. הסכום שמצוי בקופתה נכון להיום, 600 מיליון שקל, אמור להספיק לתשלום החוב למחזיקי האג"ח שלה בשלוש השנים הקרובות. 

צביקה בארינבוים וקרן סרצ'לייט בתמונת הרכישה

בחודשים האחרונים מנסה אינטרנט זהב למכור את השליטה בבי־קום. בימים אלה מנהלת החברה מגעים מול קרן סרצ'לייט, שכפי שפורסם ב"כלכליסט" אתמול חברה לשותף ישראלי, צביקה בארינבוים. הצעתם לרכישת השליטה בבי־קום עומדת על 20 שקל למניה. הצעה זו תניב 390 מיליון שקל לקופת אינטרנט זהב, ואלה יוכלו לשמש לתשלום לנושים שלה, שלהם חבה אינטרנט זהב 728 מיליון שקל.

דורון תורג'מן פרש מניהול בי־קום בשבוע שעבר כדי להימנע מניגוד עניינים וכעת מכהן רק כמנכ"ל אינטרנט זהב.

המוסדיים אינם נלהבים להשתתף בנציגות

אינטרנט זהב במהלך מינוי נציגות למחזיקי החוב שלה. עליה להחליט אם לבחור חבר נציגות בודד, ובמקרה זה יהיה זה אדוארד קלר, חבר נציגות גם באפריקה ישראל; או למנות לצידו שניים־שלושה חברים נוספים. המוסדיים אינם נלהבים להשתתף בנציגות כי הדבר יפריע להם לסחור במניות של החברות בקבוצה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות