אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הורדת ציון המעבר: רק 36% מהנבחנים עברו את בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין  צילום: גיא אסיאג

למרות הורדת ציון המעבר: רק 36% מהנבחנים עברו את בחינת ההסמכה של לשכת עורכי הדין

ציון המעבר בבחינה ירד ל-60 - בהתאם לפשרה שהושגה בכנסת; שיעור העוברים מבין הנבחנים בפעם הראשונה - 54%; בוגרי האוניברסיטה העברית השיגו את הציון הגבוה ביותר. 651 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השלישית ומעלה ורק 8% הצליחו לעבור את הבחינה

22.01.2019, 10:03 | ענת רואה

לאחר עיכוב מתמשך הציונים סוף סוף נחשפים: לשכת עורכי הדין פרסמה היום את נתוני המעבר בבחינת ההסמכה האחרונה של הלשכה ועולה מהם כי רק 36% מכלל הנבחנים הצליחו לעבור את הבחינה. לבחינה ניגשו 2,700 מתמחים. ציון המעבר בבחינה הוא 60 לפי הפשרה שהשיגה בשבוע שעבר שרת המשפטים איילת שקד מול חברי הכנסת ונגד ביטול חקיקת חוק הפקטור. 

קראו עוד בכלכליסט

מחצית מהנבחנים ניגשו אליה לראשונה ושיעור המעבר שלהם עומד על 54%. 709 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השנייה ומהם עברו 26%. 651 נבחנים ניגשו לבחינה בפעם השלישית ומעלה ומהם רק 8% הצליחו לעבור את הבחינה.

 

טקס הסמכת עורכי דין, צילום: גיא אסיאג טקס הסמכת עורכי דין | צילום: גיא אסיאג טקס הסמכת עורכי דין, צילום: גיא אסיאג

לפי הודעה שפרסמה לשכת עורכי הדין בוגרי האוניברסיטה העברית השיגו את הציון הגבוה ביותר שעומד בממוצע על קצת יותר מ-68 נקודות ושיעור מעבר מרשים 84%.

למקום השני הגיעה אוניברסיטת בר-אילן עם 81% מעבר וציון ממוצע 67. בהמשך אוניברסיטת תל אביב (80% מעבר), המרכז הבינתחומי (72%) שעקף את אוניברסיטת חיפה (63% מעבר). מכללת ספיר מציגה שיעור מעבר זהה לזה של אוניברסיטת חיפה. אחריהן המכללה למנהל 55% מעבר, המכללה האקדמית צפת 29% מעבר, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת גן (23% מעבר, כלומר רק 1 מכל 4 בוגרים הצליח לעבור את הבחינה), קרית אונו 22% מעבר, המרכז האקדמי פרס 18% מעבר ומכללת שערי משפט 16% מעבר והמכללה האקדמית כרמל 13% מעבר בלבד חותמות את הרשימה.

הלשכה פרסמה לראשונה גם נתונים על שיעור העוברים לפי מקום ההתמחות.

שיעור המעבר הגבוה ביותר 54% השיגו מתמחים בפרקליטות, אחריהם 44% המתמחים בבתי המשפט. מתמחים במוסדות ממשלתיים שונים השיגו 37% מעבר ואילו רוב הנבחנים 2046 איש שהתמחו במשרדים פרטיים הציגו שיעור מעבר נמוך ביותר 33% בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות