אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ווטיסמוק מוזגה עם בטר - מגדלת הקנאביס השנייה בגודלה בישראל צילום: אתר החברה

ווטיסמוק מוזגה עם בטר - מגדלת הקנאביס השנייה בגודלה בישראל

בטר היא אחת משמונה מגדלות הקנאביס הרפואי הוותיקות - השנייה בגודלה אחרי תיקון עולם. המיזוג יאפשר חשיפת העלויות, ההכנסות והרווחים בתחום הקנאביס הרפואי הקיים בישראל

29.01.2019, 15:49 | צלי גרינברג

השלד הבורסאי וויטסמוק, מיזג היום (ג') היום לתוכו את חברת הקנאביס הרפואי בטר, אחת משמונה המגדלות הוותיקות והחברה השנייה בגודלה בשוק הישראלי אחרי תיקון עולם.  

קראו עוד בכלכליסט

המיזוג יאפשר הצצה לדוחות של אחת מהחברות המגדלות הפעילות בענף הקנאביס הרפואי בישראל, שעד כה היתה פרטית, ויאפשר הבנה מלאה יותר של כלל העלויות, ההכנסות והרווחים בתחום.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

הודעת וויטסמוק היא אחד משלל הדיווחים האחרונים, מאז אושר ייצוא הקנאביס הרפואי על ידי מליאת הממשלה ביום ראשון האחרון, שנגעו להסכמים ומזכרי הבנות חדשים. בניגוד לשאר החברות הבונות על הפוטנציאל העתידי שלה הסכמים אלו, לבטר כבר יש פעילות קיימת בישראל מזה כעשור.

אישור הייצוא, כך נראה, פתח את התיאבון גם לאלו שחיכו לבואו על הגדר, ובתחילת השבוע הודיעה חברת 'פי אל טי שירותים פיננסים', העוסקת בתחום האשראי החוץ בנקאי ונסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 21.8 מיליון שקל, כי היא שוקלת להצטרף ל-17 החברות הנסחרות כיום בתחום בבורסה בתל אביב, וכי בעל השליטה בה קיבל פנייה להכניס לתוכה פעילות קנאביס. מאז הדיווח זינק שווי החברה במעל 35%.   

17 החברות הנסחרות כיום בבורסה התל אביבית שוות יחד מעל ל-2 מיליארד שקל, ואת טבלת השווי מובילה חברת הקנאביס הציבורית אינטרקיור, שהיו"ר הפעיל שלה הוא ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, המסכמת עלייה של 2554% מאז ה-1 בינואר 2018 ומתקרבת לשווי של 870 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות