אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבנר ודיק יתמודדו על הזכות להיאבק בשקדי על תפקיד יו"ר פז צילום: אוראל כהן

אבנר ודיק יתמודדו על הזכות להיאבק בשקדי על תפקיד יו"ר פז

המנכ"לים לשעבר של פרטנר ובזק יתחרו על הכיסא העשירי בדירקטוריון פז. הזוכה יתמודד על ראשות הדירקטוריון מול מנכ"ל אל על לשעבר. פסגות יעלה באסיפה גם את מועמדות אברהם ביגר

05.02.2019, 07:31 | רחלי בינדמן וחזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אחרי חודשים של מאבקים וחוסר ודאות, פזעברה את אחת המשוכות המרכזיות בדרך לבחירת יו"ר חדש. המועמדים הסופיים להצטרף לדירקטוריון חברת האנרגיה הם מנכ"ל בזק לשעבר אמנון דיק, ומנכ"ל פרטנר לשעבר דוד אבנר. השניים יתמודדו על הכיסא העשירי בדירקטוריון באסיפת בעלי המניות שתכונס ב־4 במרץ, והאיש שייבחר צפוי להתמודד גם על ראשות הדירקטוריון מול אליעזר שקדי, שמונה לדירקטור באוקטובר האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשני אישים מוכרים, אך כאלה שלא היו בתפקידי מפתח כבר שנים, ולא מגיעים מתחום הקמעונאות והדלקים. בית ההשקעות מיטב דש וקרן נוקד של רועי ורמוס ניסו לשנות את החלטת ועדת המינויים וסימנו כמועמד את אברהם ביגר.

גם בפסגות מעדיפים את ביגר. בית ההשקעות, שמנוהל על ידי ברק סורני, החליט להעלות באסיפה הכללית של פז את מועמדות ביגר לדירקטוריון גם ללא המלצה של ועדת המינויים. ההצעה של פסגות תישלח לפז מיד לאחר זימון האסיפה הכללית. פסגות מחזיק יותר מ־8% מניות פז, ומכוח האחזקות שלו בחברה הוא רשאי להציע מועמד משלו לדירקטוריון. לפי מדיניות האקטיביזם המוסדי של פסגות, הוא רואה חשיבות רבה במינוי דירקטורים מקצועיים ובעלי ניסיון, שביכולתם לתרום לממשל תאגידי נאות בחברה ולהגנה מיטבית על כספי לקוחותיו.

אתמול חשף "כלכליסט" את הקריטריונים לסינון המועמדים. לצד דרישות מקצועיות, אחד הקריטריונים שנקבעו היה "אגו מנוהל", בין היתר מחשש שביגר הדומיננטי יתקשה בעבודת צוות, ובטח מול המנכ"ל הדומיננטי בעצמו - יונה פוגל.

 

      

מימין: דוד אבנר, אליעזר שקדי ואמנון דיק, צילום: אוראל כהן מימין: דוד אבנר, אליעזר שקדי ואמנון דיק | צילום: אוראל כהן מימין: דוד אבנר, אליעזר שקדי ואמנון דיק, צילום: אוראל כהן

 

      

אמנון דיק: ממעדנות ועד בזק

דיק (66) החל את דרכו בעולם העסקים בחברה המרכזית למשקאות קלים, יצרנית קוקה־קולה בישראל, אבל הוא מזוהה בעיקר עם פעילותו בתחום התקשורת בכלל, ותפקידו כמנכ"ל חברת התקשורת בזק בפרט בין השנים 2003 ל־2005. הוא החליף בתפקיד את אילן בירן. מינויו למנכ"ל בזק דרש באותה תקופה את אישורה של הממשלה, שבראשה עמד אז אריאל שרון.

 

דיק צבר קודם לתפקידו כמנכ"ל בזק ניסיון ניהולי עשיר בכמה חברות תעשייתיות. הוא טיפס בהדרגה בעולם העסקים, ושימש בין היתר מנכ"ל חברת מעדנות, משנה למנכ"ל עלית, מנכ"ל יפאורה תבורי ועוד.

הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל־אביב, וכיהן בתפקיד דירקטור חיצוני בבנק הפועלים בין השנים 2010 ל־2018. הוא התפטר מתפקיד זה לאחר שמונה באפריל 2018 לתפקיד דירקטור בבזק, ולפי חוק הריכוזיות דירקטור לא יכול לכהן בתפקיד כזה גם בחברה פיננסית וגם בחברה ריאלית. דיק הוא גם שותף ודירקטור בכמה תחנות רדיו אזוריות, בהן גם רדיו ללא הפסקה (103FM) המשדרת באזור תל אביב.

 

דוד אבנר

דוד אבנר (67) כיהן בתפקידי מפתח בחברות שונות במשק הישראלי. הוא מזוהה בעיקר עם תפקידו כמנכ"ל חברת הסלולר פרטנר בעשור הקודם עד לתחילת העשור הנוכחי. הוא כיהן בתפקיד לפני חילופי הבעלות של החברה, בין קרן האצ'יסון וואמפואה מהונג קונג לאילן בן דב. אבנר החל את הקריירה שלו באלביט, בתחום המחשבים. בהמשך התקדם ועבר לחברת צים, ובשנות השמונים החל לנהל את תחום מערכות המידע של שטראוס.

 

הוא התקדם בהדרגה בעולם העסקים, ועבר לתפקיד סגן נשיא אמדוקס, עד שהגיע לפרטנר. מ־2005 הוא שימש משנה למנכ"ל החברה דאז עמיקם כהן, וב־2006 מונה למנכ"ל חברת התקשורת עד 2010.

מ־2014 משמש אבנר מרצה בקריה האקדמית אונו בקרית אונו. הוא גם שימש דירקטור בבנק לאומי בין 2011 ל־2017. בנוסף, הוא מכהן כיו"ר חברת סלומאט (cellomat) מ־2017 ועד היום. מדובר בסטארט־אפ שמפתח מערכות שירות המיועדות לטלפונים סלולריים. אבנר הוא בעל תואר ראשון במתמטיקה, מדעי המחשב ופילוסופיה מאוניברסיטת חיפה, ובעל תואר שני במינהל עסקים מהטכניון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות