אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרנית פלוג זכתה בפרס נגידת השנה של המגזין הבינלאומי "Central Banking"

קרנית פלוג זכתה בפרס נגידת השנה של המגזין הבינלאומי "Central Banking"

בין היתר התייחס המגזין ללחץ שהפעילה פלוג על הקמת הוועדה ליציבות פיננסית וכן את חלקה ברפורמות במגזר הבנקאי שקידמה יחד עם שר האוצר כחלון. הבנק המרכזי שזכה השנה הוא הבנק המרכזי של סינגפור

06.02.2019, 14:13 | עמרי מילמן

הנגידה לשעבר קרנית פלוג זכתה בפרס נגידת השנה של המגזין הבינלאומי של בנקים מרכזיים "Central Banking". הבנק המרכזי שזכה השנה הוא הבנק המרכזי של סינגפור. בין היתר התייחס המגזין ללחץ שהפעילה פלוג על הקמת הוועדה ליציבות פיננסית שאמורה להגדיל את שיתוף הפעולה בין הרגולטורים השונים והקמתה אושרה בוועדת הכספים של הכנסת אחרי עיכובים רבים עם סיום כהונתה וכן את חלקה ברפורמות במגזר הבנקאי שקידמה יחד עם שר האוצר כחלון, "תוך שמירה על עצמאות הבנק ושמירה על אינפלציה נמוכה ויציבה".

קראו עוד בכלכליסט

המגזין "Central Banking" שיוצא לאור בלונדון נוסד לפני כ-30 שנה. מדובר במגזין העצמאי היחיד העוסק בבנקאות מרכזית. ב-2017 העניק המגזין לבנק ישראל פרס על ניהול יתרות המט"ח ובשנת 2016 העניק המגזין לבנק ישראל את "פרס השקיפות".

פלוג מסרה, "אני אסירת תודה על קבלת הפרס מה "CENTRAL BANKING". פרס זה מגיע עם תום כהונתי כנגידת בנק ישראל, תקופה מאתגרת ומספקת עבורי. לבנק הישגים רבים להיות גאים בהם, וזה לא היה אפשרי ללא שיתוף הפעולה של שותפים במגזר הציבורי והפרטי בישראל ובחו"ל".

ד"ר קרנית פלוג ד"ר קרנית פלוג ד"ר קרנית פלוג

עוד הוסיפה, כי "השאיפה ליציבות מקרו-כלכלית ופיננסית דורשת לעתים קרובות נקיטת צעדים לא פופולריים, שלעתים יוצרים חיכוכים עם המערכת הפוליטית. מצאתי כי התמקדות במה שטוב ביותר עבור הכלכלה בטווח הארוך הוא מצפן שימושי כדי להנחות אותנו לקבלת ההחלטות הטובות ביותר. הייתי בת מזל להיות מוקף צוות והנהלה מקצועיים מאוד, שמחויבים לחלוטין לשרת את טובת הציבור. אני מנצלת הזדמנות אחרונה זו להודות להם".

כריסטופר ג'פרי, יו"ר ועדת הפרס המרכזי של הבנקאות והעורך הראשי של הבנקאות המרכזית, אמר: "נגידת הבנק האשה הראשונה של בנק ישראל העבירה מספר רפורמות קשות במהלך כהונתה. עוד הוסיף, כי "היא עמדה מול הממשלה בעת הצורך ושמרה על יציבות מקרו-כלכלית. יש לה רקורד ברור של הצלחה, תוך הובלת הבנק המרכזי שלא איבד את הראייה לטווח הארוך."

בחודש שעבר קיבל בנק ישראל פרס על הצטיינות בניהול מערכת המטבע אז אמר ג'פרי כי "השופטים התרשמו במיוחד מהאופן החדשני והיעיל בו בנק ישראל מנהל את מערך השטרות, ומהעובדה שבנקים מרכזיים מרחבי העולם באים ללמוד ממחלקת המטבע של בנק ישראל".

נגיד בנק ישראל, פרופ' אמיר ירון, הנהלת הבנק ועובדיו מברכים את נגידת הבנק לשעבר, ד"ר קרנית פלוג, על זכייתה בתואר "נגידת השנה" לשנת 2018 מטעם המגזין הבינלאומי Central Banking.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות