אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקסון תבצע קידוח אקספלורציה בשדה בו שותפה רציו פטרוליום בגיאנה צילום: אתר החברה

אקסון תבצע קידוח אקספלורציה בשדה בו שותפה רציו פטרוליום בגיאנה

לרציו 25% מזכויות ההחזקה בבלוק קייצ'ור, בו החליטה חברת האנרגיה לבצע קידוח; הצעד מגיע לאחר פיענוח הסקר הסייסמי שבוצע על שטח של 40% מהבלוק. מנכ"ל רציו פטרוליום: "אירוע מהותי וחיובי מאוד בחייה של החברה"

17.02.2019, 09:42 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

רציו פטרוליום, המתמחה בחיפושי גז ונפט בחו"ל, מדווחת על התפתחות משמעותית בגיאנה. חברת האנרגיה אקסון החליטה לבצע קידוח אקספלורציה בבלוק קייצ'ור, אשר לרציו יש 25% מזכויות ההחזקה בו. אקסון מפעילה את אותו הבלוק ומחזיקה ב-35%, חברת הס מחזיקה בנתח נוסף של 15% והשותף המקומי מחזיק ב-25% מהזכויות בבלוק.

קראו עוד בכלכליסט

איתן אייזנברג, הגיאולוג הראשי של רציו פטרוליום, צילום: אוראל כהן איתן אייזנברג, הגיאולוג הראשי של רציו פטרוליום | צילום: אוראל כהן איתן אייזנברג, הגיאולוג הראשי של רציו פטרוליום, צילום: אוראל כהן

הבלוק המדובר (קייצ'ור) ממוקם מצפון לבלוק בשם סטברוק ומשתרע על פני שטח של 13,535 קמ"ר. באגן גיאנה-סורינאם הפרוספקטיבי התגלו עד כה 12 תגליות בהיקף של למעלה מ-5 מיליארד חביות נפט.

חברת אקסון הודיעה בסוף השבוע לרציו פטרוליום על החלטתה ועל החלטת חברת הס לבצע את קידוח האקספלורציה בבלוק המדובר. הצעד מגיע לאחר פיענוח הסקר הסייסמי שבוצע על שטח של 40% מהבלוק. לפי תוכניתה של אקסון, הקידוח יתבצע בחלק הדרומי של הבלוק. החלטת אקסון התקבלה לאחר שזוהו בבלוק מספר מטרות (Leads) בשלבי בשלות שונים.

איתן אייזנברג, הגיאולוג של רציו פטרוליום, מציין הבוקר (א') כי עבור רציו פטרוליום מדובר בהודעה משמעותית ביותר. "בשנת 2012 הגשתי את בקשתנו לקבלת זכויות בבלוק קייצ'ור מתוך אמונה שאגן גיאנה-סורינאם ייהפך לאגן מפיק. מאז ועד היום נתגלו בבלוק הסמוך 12 שדות נפט. תגליות אלו מגדילות את הסיכויים למציאת נפט בבלוק קייצ'ור".

איתי רפאל, מנכ"ל רציו פטרוליום, מוסיף ומציין כי "החלטת אקסון והס, השותפות להצלחות בעבר בגיאנה שנאמדות במעל ל-5 מיליארד חביות נפט, לבצע את הקידוח בבלוק קייצ'ור היא ללא ספק אירוע מהותי וחיובי מאוד בחייה של רציו פטרוליום".

רציו פטרוליום תפתח את שבוע המסחר בשווי של 294 מיליון שקל. החברה החלה את פעילותה בשנת 2012, והיא עוסקת בחיפוש, פיתוח והפקה של נפט וגז טבעי מחוץ לישראל. השותפות מחזיקה ברישיונות לחיפוש נפט בגיאנה וסורינאם שבדרום אמריקה, וכן מחזיקה בזכויות נוספות בפיליפינים, באירלנד ובמלטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות