אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העסקה נחתמה: רפאל ואביחי סטולרו רוכשים את אירונאוטיקס

בלעדי לכלכליסט

העסקה נחתמה: רפאל ואביחי סטולרו רוכשים את אירונאוטיקס

סכום הרכישה צפוי לעמוד על 850 מיליון שקל. עדיין לא ידוע האם איש העסקים אהרון פרנקל המחזיק ב-30% מהמניות צפוי להשתתף בעסקה

20.02.2019, 08:37 | גולן חזני
עסקת אירונאוטיקס נחתמה. ל"כלכליסט" נודע כי דיווח על העסקה צפוי להתפרסם בשעה הקרובה. רפאל ואיש העסקים אביחי סטולרו רוכשים את כל מניות החברה תמורת 850 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

העסקה דורשת עדיין את אישור אסיפת בעלי המניות של החברה, ובמיוחד איש העסקים אהרון פרנקל שמחזיק ב-30% ממניותיה וכוונותיו אינן ברורות.

העסקה תתבצע כמיזוג משולש הופכי ואירונאוטיקס ותהפוך לחברה בת של הרוכשות בחלקים שווים - ומניותיה יימחקו מהבורסה. המחיר משקף פרמיה של 101% על מחיר המניה הממוצע ב-30 הימים שלפני הדיווח הראשוני על המו"מ ב-13 בינואר. בהשוואה לשווי הנעילה אתמול, 785 מיליון שקל, הפרמיה עומדת על 8%.

בשבוע שעבר הגדיל איש העסקים אהרן פרנקל את החזקתו בחברה לכמעט 30% ממניותיה, אולם כוונותיו אינן ברורות ומקורביו טוענים שמדובר בהשקעה פיננסית. פרנקל השקיע ברכישת המניות, החל בדצמבר האחרון, כ-160 מיליון שקל, והוא אף והפך לבעל המניות הגדול בחברה.

אהרון פרנקל אהרון פרנקל אהרון פרנקל

הקרנות בראשית (12.5%), קייסיפיאס (12.5%) ו-ויולה (10.9%) מחזיקות יחדיו בכ-36% מהמניות. שלוש הקרנות היו אלו שהנפיקו את החברה, יחד עם לאומי פרטנרס, לפי שווי של כמיליארד שקל ביוני 2017, והן אלה שמובילות את עסקת המכירה הנוכחית.

את אירונאוטיקס ייצגו בעסקה עורכי הדין שרון אמיר, עידן לידור ועדי להט ממשרד נשיץ ברנדס אמיר, ואילו רפאל יוצגה בידי אברמי וול, ניצן סנדור וירדן יפתח ממשרד פישר בכר חן.

 

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות