אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הלמ"ס: שיעור הנשירה של בני העדה האתיופית מהאקדמיה - כפול מהממוצע במגזר היהודי כולו צילום: Penn State

נחשף בכלכליסט

הלמ"ס: שיעור הנשירה של בני העדה האתיופית מהאקדמיה - כפול מהממוצע במגזר היהודי כולו

לפי נתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום, שיעור הנשירה של סטודנטים למתמטיקה ומחשבים עומד על 17%, לעומת 5% במשפטים; שיעור הנשירה בקרב העדה האתיופית: אחד מכל שלושה סטודנטים; נשירה גדולה במיוחד של סטודנטיות חרדיות לאחר שנה אחת

25.02.2019, 14:29 | שחר אילן

שיעור הנשירה ממוסדות אקדמיים של סטודנטים מהעדה האתיופית מתקרב לאחד מכל שלושה; זאת, בעוד שבמגזר היהודי כולו עומד הממוצע על אחד מכל שישה סטודנטים; כך עולה מנתונים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום (ב').

קראו עוד בכלכליסט

שיעור הנשירה בחוגים למתמטיקה ומחשבים עומד על 17% - זאת לעומת 5% במשפטים. כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה על אחוזי הנשירה מהמוסדות האקדמיים. הנתונים מתייחסים לתלמידים שהחלו ללמוד ב-2010 ולא סיימו את לימודיהם לאחר שבע שנים (כלומר ב-2017).

סטודנטים, צילום:  Cristi_m | Dreamstime.com סטודנטים | צילום: Cristi_m | Dreamstime.com סטודנטים, צילום:  Cristi_m | Dreamstime.com

שיעור הנשירה של סטודנטים במכללות האקדמיות לחינוך מגיע ל-26%, כלומר יותר מאחד מכל ארבעה סטודנטים. זאת, לעומת 16% במכללות האקדמיות (אחד מכל שישה סטודנטים), ו-14% באוניברסיטאות (אחד משבעה). מתברר שהמצב במכללות הוא שיפור ניכר לעומת העבר. בשנת 2000 עוד עמד שיעור הנשירה על 43%, כלומר הוא הצטמצם ביותר משליש. שיעור הנשירה בכלל המוסדות האקדמיים ירד מ-22% בקרב סטודנטים שהתחילו את לימודיהם ב-2000 ל-17% בקרב אלה שהחלו ב-2010.

באוניברסיטאות שיעור הנשירה נמוך במיוחד ברפואה (2%) ובמשפטים (5%), וגבוה במיוחד במתמטיקה ומחשבים (17%), במדעי הרוח עומד על 25% ובאומנות עומד על 27%. שעור הנשירה בהנדסה ואדריכלות עומד על 13%.

שיעור הסטודנטים הערבים הנושרים עומד על 26% והוא גבוה משמעותי משיעור היהודים (16%). שיעור הנשירה גבוה במיוחד בקרב יהודים יוצאי אתיופיה (30%), בדווים (32%), מוסלמים (27%) ודרוזים (27%).

עוד נתון מדאיג: 12% מהסטודנטיות החרדיות הפסיקו ללמוד לאחר השנה הראשונה - זאת לעומת 6% מהסטודנטיות הלא חרדיות, ו-15.4% מהסטודנטים הגברים החרדים עצרו את לימודיהם, לעומת 9.3% מהסטודנטים הגברים הלא חרדים.

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כל מילה שתאמר תחשיב אתכם לגזענים, ובכול זאת אגיד
מי שרוצה ללמוד, מי שבמשפחתו יש עדיפות ללימודים , מי שמסתכל קדימה יצליח. העדפה מתקנת מקשה על אנשים טובים ומכווני מטרה להצליח ולהתקדם. נמאס כבר מאכלו לי שתו לי. תיקח העדה את בניה ותנחיל להם ערכים. בקרוב הקייץ מגיע, לכו לשפת הים ותראו איך העדה מתנהגת, את הפריצות והוולגריות.
שמיל  |  27.02.19
2.
למספר 1 - ברור שכן, זה שמנמיכים את הסף לא משנה את הקושי, אז פשוט
נושרים באמצע. זה נכון במיוחד בארצות הברית שם בכלל שכללו את השיטה, מתקבלים לאוניברסיטה על פי מיכסות גזעניות ואז אנשים שיכלו לככב במוסדות איכותיים נושרים מהמוסדות היוקרתיים ביותר פשוט בגלל שהם לא עומדים בסטנדרטים.
דניאל  |  25.02.19