אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבחני בטיחות חדשים: ציונים גבוהים לסיאט, מרצדס והונדה צילום: EURONCAP

מבחני בטיחות חדשים: ציונים גבוהים לסיאט, מרצדס והונדה

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP פרסם את תוצאותיהם של ארבעה מבחני ריסוק לרכבים חדשים, המשווקים בישראל או שמיועדים לשיווק בקרוב; רכב הכביש שטח של מרצדס, G קלאס, זכה לציון גבוה של חמישה כוכבים מתוך חמישה; ציונים גבוהים קיבלו גם הונדה CRV וסיאט טראקו

27.02.2019, 12:50 | תומר הדר

ארגון הבטיחות האירופי EURONCAP מפרסם היום (ד') את תוצאותיהם של ארבעה מבחני ריסוק לרכבים חדשים, המשווקים בישראל או שמיועדים לשיווק בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

מבחן הבטיחות של מרצדס G קלאס, צילום: EURONCAP מבחן הבטיחות של מרצדס G קלאס | צילום: EURONCAP מבחן הבטיחות של מרצדס G קלאס, צילום: EURONCAP

הרכב הראשון שנבחן משווק בישראל זה מספר חודשים - מדובר במרצדס G קלאס, רכב הכביש שטח הבכיר של היצרנית הגרמנית. על פי EURONCAP, ה-G קלאס זכה לציון גבוה של חמישה כוכבים מתוך חמישה. מניתוח תוצאות המבחן שעברה עולה כי אחת הסיבות העיקריות לציון הגבוה שקיבלה המרצדס היא מערכות בטיחות אקטיביות, כולל מערכת AEB המסוגלת לבלום את המרצדס הכבדה מהר יותר מנהג אנושי במקרה חירום.

לצד המרצדס נבחן רכב הונדה CRV, שקיבל גם הוא ציון גבוה של חמישה כוכבים. לפי ממצאי הארגון, תא הנוסעים של ההונדה עמד היטב בעומסים שהופעלו עליו במספר תרחישים שדימו תאונת דרכים - ורק במבחן ריסוק המדמה תאונה חמורה בצד הרכב נרשמה פגיעה בבובות הריסוק. הרכב השלישי שנבחן על ידי הארגון, סיאט טראקו, זכה גם הוא לציון גבוה של חמישה כוכבים במבחן הודות לתא נוסעים שנותר יציב למרות הפגיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות