אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגוד החליט למכור את החזקותיו בקרקעות ובנכסים של חוף התכלת

אגוד החליט למכור את החזקותיו בקרקעות ובנכסים של חוף התכלת

הבנק שכר את אפסילון חיתום להוביל את הנתח של אגוד בחברה, 15% מהמניות – חוף התכלת שותפה במקרקעין מהמבוקשים בישראל, כולל פרויקט מיקרוסופט, מרכז ביג שליד סינמה סיטי, וקרקע נוספת של 400 דונם מזרחית לכביש החוף בין הרצליה לתל אביב

28.02.2019, 17:40 | מיקי גרינפלד

בנק אגוד מדווח הערב (ה') על פתיחת מהלך למכירת החזקותיו בחברה לפיתוח חוף התכלת, נתח של 15%, והוא מזמין "הצעות מגורמים שונים" לרכישת המניות. בדיווח לבורסה מציין אגוד שהחלטת הדירקטוריון על מכירת ההחזקות התקבלה במסגרת המהלך כולל של התייעלות, אותו אישר דירקטוריון הבנק כבר בנובמבר 2018.

קראו עוד בכלכליסט

אגוד שכר את שירותי אפסילון חיתום, שילווה את הבנק בבחינה של מימוש ההחזקות בחוף התכלת ובהוצאה לפועל של העסקה, אם אכן תצא לפועל. כמקובל בהודעות מסוג זה, הבנק מדגיש שהעסקה העתידית אינה ודאית: "אין כל וודאות כי יתקבלו בבנק הצעות לרכישת אחזקותיו בחוף התכלת, או כי ההליך המתואר יבשיל לכדי משא ומתן או לכדי חתימה", נאמר בדיווח.

חוף התכלת מחזיקה במקרקעין מהמבוקשים ביותר בישראל, לאורך קו החוף שבין הרצליה לתל אביב, ולצד אגוד מחזיקים בה קבוצת אלייד הפרטית ומשקיעים פרטיים נוספים.

הנכסים של חוף התכלת כוללים את הפרויקט של מיקרוסופט המוקם בימים אלה בהרצליה, שבו מחזיקה החברה 20% מהמניות (ואגוד כאמור 15% מנתח זה), לצד ארקו, קנדה ישראל ותדהר (כל אחת מהשלוש מחזיקה 24% בפרויקט). מיקרוסופט חתמה על הסכם שכירות של 21 שנה בנכס, עם דמי שכירות שנתיים של כ-57 מיליון שקל.

נכס נוסף הוא הפרויקט המשותף עם ביג סמוך לסינמה סיטי, מרכז הקניות שבו מחזיקות ביג וחוף התכלת במשותף, 50% לכל אחת מהן. הנכס השלישי הוא קרקע של 400 דונם מזרחית לכביש החוף בין מנדרין לפרויקט מיקרוסופט – מבדיקת כלכליסט עולה שמחיר הקרקע באזור עומד על סביב 1.2 מיליון דולר לדונם.

   

בנובמבר 2018 החליט כאמור אגוד על עקרונות לתוכנית פעולה להתייעלות, בעקבות כישלון מהלך המיזוג עם בנק מזרחי (שנפסל על ידי רשות ההגבלים). מטרת התוכנית היתה שפורסמה היא להגדיל את יחסי ההון של הבנק, כך שבמהלך שנת 2019 יעמוד יחס הלימות ההון הראשוני של הבנק על 10.3%, תוך שמירת יציבות הרווחיות והתשואה.

בשעתו ציין הבנק שהתוכנית תכלול שינויים תפעוליים ומבניים מסוימים בסניפים וביחידות של הבנק וכן הפסקת פעילות הבנק בתחום הייעוץ הפנסיוני אשר אינה מהווה חלק מליבת פעילות הבנק.

זאב אבלס יו"ר דירקטוריון אגוד זאב אבלס יו"ר דירקטוריון אגוד זאב אבלס יו"ר דירקטוריון אגוד

תגיות