אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ מיקי לוי: שימוש בקשרים בוועדת הכספים? יוחנן דנינו לא דובר אמת צילום: עומר מסינגר

ח"כ מיקי לוי: שימוש בקשרים בוועדת הכספים? יוחנן דנינו לא דובר אמת

לוי, חבר בוועדת הכספים, התייחס לראיון של דנינו ב"כלכליסט" שבו אמר כי "השתמשתי בקשריי בועדת הכספים כדי להקל על מגדל". עוד הוסיף לוי כי "ידינו נקיות. יתכן שלדנינו היו יחסים עם חברי כנסת מהליכוד". בתגובה אמר דנינו "ייצגתי את החברה ועמדתה בוועדת הכספים במסגרת החוק"

03.03.2019, 12:55 | צבי זרחיה

ח"כ מיקי לוי (יש עתיד) יצא הבוקר בהאשמה חריפה נגד יו"ר מגדל לשעבר, יוחנן דנינו, בגין דבריו בראיון שהתפרסם בסוף השבוע ב"כלכליסט" שבו אמר "השתמשתי בקשריי בוועדת הכספים כדי להקל על מגדל".

קראו עוד בכלכליסט

בישיבתה של ועדת הכספים אמר לוי "ידינו נקיות. אני קובע חד משמעית לפרוטקול. יוחנן דנינו לא דובר אמת. יתכן שהיו לו יחסים עם חברי ועדת הכספים מהליכוד כמו: דוד ביטן, מיקי זוהר, ונאוה בוקר, שהם באו ורצו להאריך את התקופה של חברות הביטוח להשלמת התנאים לעמידה בהון עצמי".

יוחנן דנינו יו"ר מגדל, צילום: אוראל כהן יוחנן דנינו יו"ר מגדל | צילום: אוראל כהן יוחנן דנינו יו"ר מגדל, צילום: אוראל כהן

עוד אמר לוי כי "המשפט הזה שהופיע בכותרת הטיל דופי בחברי ועדת הכספים. אם זה היה נכון - ניחא. אבל כיוון שזה אינו נכון כלל ועיקר, הוא מטיל דופי בחברי ועדת הכספים".

לדבריו, "מדובר בתוכנית סולבנסי 2"- תוכנית שמשרד האוצר עובד עליה משנת 2008, להעמדת ההון העצמי על ידי חברות הביטוח, כדי להבטיח את זכויות המבוטחים לעתיד לבוא, כדי שאם עוד 30-50 שנה יקרה משהו, לחברות הביטוח יהיה את ההון הדרוש כדי לפצות את אזרחי מדינת ישראל. מה שנקבע הוא שרק כאשר דרישות ההון יובטחו - יוכלו בעלי חברות הביטוח לחלק רווחים ולהנות מהם. אבל קודם כל יש להבטיח את הכסף לציבור".

לוי הוסיף לתקוף את דנינו ואמר כי "דנינו ציין בראיון כי "אחד האיומים שהיו עם כניסתי לתפקיד היה שינוי תקנות ההון של חברות הביטוח. מגדל היתה צריכה לפי הטיוטה הראשונית לשלש את ההון ולהוסיף 8 מיליארד שקלים בתוך שנתיים. זהו שקר. מ-2008 התחילה התוכנית. דנינו אמר, הפעלתי את קשרי הקודמים עם חברי ועדת הכספים וקשרים נוספים שיש לי והצלחנו שצריך לדחות בכמה וכמה שנים. כדי לדייק ושלא יוטל בנו דופי אני אומר שהכותרת מטילה בנו דופי".

יוחנן דנינו מסר: "יש להעמיד דברים על דיוקם - מעולם לא נאמר על ידי שפעלתי "להקל" על מגדל. אדגיש כי הכותרת שניתנה בעיתון והושמה כציטוט שלי, מעולם לא נאמרה על ידי. מתוקף תפקידי כיו"ר חברת הביטוח מגדל ייצגתי את החברה ועמדתה בוועדת הכספים במסגרת החוק. מדובר בהליך מקובל בו ישנה פנייה לנציגי החברות, במקרה הזה מגדל ביטוח, מתוך מטרה למסור מידע נוסף לחברי הוועדה, ללא קשר להשתייכות פוליטית כזו או אחרת. צר לי על הדברים של ח"כ מיקי לוי הנמצא במערכת בחירות ומנסה לייצר כותרות. אני שמח שמרבית חברי הוועדה, אותם אני מכבד ומעריך, השתכנעו ומנעו עליית מחירים גבוהה בה היה נושא הציבור בעיקר הנטל".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות