אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון במגעים לבניית שירות תשלום סלולרי עבור הבנק המרכזי של מקסיקו צילום: רויטרס

אמזון במגעים לבניית שירות תשלום סלולרי עבור הבנק המרכזי של מקסיקו

מדובר בשירות שיתבסס על סריקת קודי QR בצורה דומה למערכות התשלום שנפוצות בסין; חצי מ-130 מיליון תושבי מקסיקו לא מחזיקים בחשבון בנק, והפיתוח יוכל להוות ראש גשר עבור אמזון, שתוכל ליישם פתרון זה גם במדינות אחרות

06.03.2019, 11:20 | רפאל קאהאן

אמזון מנהלת מגעים עם הבנק המרכזי של מקסיקו לבניית שירות ייעודי תשלומים במובייל - כך דיווחה סוכנות רויטרס אמש (ג'). השירות יאפשר למשתמשים לשלם על רכישות מקוונות דרך סריקה של קוד QR בדיוק כמו בסין - שם הפכה השיטה לאמצעי התשלום הפופולרי במדינה.

קראו עוד בכלכליסט

קרוב למחצית מ-130 מילויון תושבי מקסיקו לא מחזיקים בחשבון בנק, כך שהשיטה עשויה לפתוח לאמזון שוק עצום בגודלו. אוכלוסיית דרום ומרכז אמריקה בעלת מאפיינים דומים עשויה להפוך לקהל יעד עתידי לפלטפורמה שבונה אמזון - מה שיספק לה אפיקי רווח חדשים. 

ג ג'ף בזוס, מנכ"ל אמזון | צילום: איי אף פי ג

גם היריבה הארגנטינאית של אמזון, MercadoLibre, נמצאת במגעים עם הבנק המרכזי להשקה של פתרון דומה. היקף המכירות המקוונות במקסיקו עומד על כ-4% מהרכישות השנתיות בלבד, כך שהפוטנציאל הצמיחה הוא עצום. אמזון השיקה כבר בשנה שעברה כרטיס חיוב ראשון שמיועד לשימוש לקוחות שאינם מחזיקים בכרטיס אשראי בנקאי או חוץ-בנקאי.

הענקית האמריקאית מצאה אוזן קשבת אצל הממשלה החדשה של מקסיקו; הנשיא החדש אנדרס אוברדור מנסה להעלות את רמת החיים של התושבים העניים של המדינה תוך שימוש בפתרונות טכנולוגיים. שילוב של אמצעי תשלום סלולריים מהווים אמצעי יעיל כפי שהוכח בהודו, קניה, סין ואחרות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות