אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הכלכלנית הראשית של רשות ני"ע פורשת אחרי 12 שנה צילום: ענבל מרמרי

הכלכלנית הראשית של רשות ני"ע פורשת אחרי 12 שנה

מדובר במהלך צפוי מצד ד"ר גתית גור-גרשגורן, לאחר שהתמודדה לפני חצי שנה על תפקיד הממונה על שוק ההון והראתה רצון להתקדם בדרכה המקצועית; יו"ר הרשות ענת גואטה: "שנים ארוכות של שירות ציבורי מסור ומקצועי לעילא ולעילא"

17.03.2019, 11:21 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הכלכלנית הראשית של רשות ני"ע, ד"ר גתית גור-גרשגורן הודיעה על החלטה לסיים את תפקידה, לאחר 12 שנים בהן ניהלה את המחלקה הכלכלית ברשות.

קראו עוד בכלכליסט


מדובר במהלך צפוי לאחר שלפני חצי שנה התמודדה גור גרשגורן על תפקיד הממונה על רשות שוק ההון, במה שרימז על רצונה להמשיך הלאה בדרכה המקצועית. גור-גרשגורן מונתה לתפקיד הכלכלנית הראשית בשלהי 2007 על ידי יו"ר הרשות דאז, משה טרי. עם פרוץ משבר האשראי העולמי, עבודתה וניתוחיה שימשו לצורך קבלת החלטות מדיניות ברשות ובמערכת הפיננסית בממשלה.

   

ד"ר גתית גור-גרשגורן, צילום: ענבל מרמרי ד"ר גתית גור-גרשגורן | צילום: ענבל מרמרי ד"ר גתית גור-גרשגורן, צילום: ענבל מרמרי

    

גור-גרשגורן הייתה שותפה לשורת רפורמות, ביניהן רפורמות לחיזוק הממשל התאגידי בחברות, תכנית ההקלות לגופים מפוקחים, החלטה בדבר קיומו של שוק עמוק תחת משטר ה - IFRS, שינוי מבנה הבעלות בבורסה, קידום והטמעה של טכנולוגיה בשוק ההון ונוספות. בין הפרויקטים שהובילה ד"ר גור-גרשגורן, בתקופה האחרונה, הדוח להגברת התחרות בשוק הברוקראז' (בשיתוף עם רשות התחרות) ודוח הוועדה לבחינת הצורך באסדרה של הנפקת מטבעות דיגיטליים מבוזרים לציבור.

גור-גרשגורן הייתה חברה במספר ועדות ציבוריות. בין אלו, הוועדה הציבורית להגברת התחרותיות במשק, הוועדה לשכלול המסחר ועידוד הנזילות בבורסה והוועדה הבין-משרדית לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח.

יו"ר הרשות ענת גואטה אמרה כי "באופן טבעי לאחר תריסר שנים מוצלחות ופוריות ברשות ניירות ערך, בשלה דרכה של גתית לתפקיד המשמעותי הבא, בו תתרום מהידע והניסיון שצברה. אני מודה לה על שנים ארוכות של שירות ציבורי מסור ומקצועי לעילא ולעילא. אין לי ספק כי בכל דרך שתבחר, תמשיך להביא ברכה לארגון ולשוק ההון".

ד"ר גור-גרשגורן הודתה ליו"ר הרשות על העבודה המשותפת והתמיכה ואמרה כי היא חשה שהיא פורשת בשיא, לאחר סיום מוצלח של שורה ארוכה של פרויקטים ושל שיתופי פעולה ברשות ועם יתר גורמי הממשל. "זכיתי לעבוד במחיצתם של ארבעה יושבי ראש, במהלך 12 השנים האחרונות. אני מודה לכל אחד ואחד מהם על האמון שנתנו בי לפתח ולהוביל את פעילות המחלקה הכלכלית ברשות, אשר מהווה בסיס המחקר, הידע והמומחיות למקבלי ההחלטות ברשות ובממשלה. זכיתי להוביל ולהיות שותפה לרפורמות המרכזיות במשק אשר עיצבו את שוק ההון והמערכת הפיננסית בכללותה. אני משאירה מאחוריי מחלקה חזקה, מקצועית ויצירתית, שהיום היא אחת מאבני היסוד של הרשות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות