אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בי-קום מקפיאה את התשלומים למחזיקי האג"ח צילום: אוראל כהן

בי-קום מקפיאה את התשלומים למחזיקי האג"ח

מחיקת הענק שעליה הודיעה החברה הבת בזק צפויה להפחית את ההון העצמי של בי-קום מרמת הסף שנקבעה בתנאי החוב מול המחזיקים; בי-קום חייבת 2.5 מיליארד שקל למחזיקים והיא אמורה לפרוע 225 מיליון שקל בסוף החודש

20.03.2019, 08:45 | גולן חזני

חברת בי-קום, בעלת השליטה בבזק, מודיעה הבוקר (ד') כי היא עוצרת את התשלומים למחזיקי האג"ח שלה: החברה מסבירה שמכיוון שהיא צופה שההון העצמי שלה יפחת לאחר פרסום הדוחות הכספיים בשבוע הבא מ-650 מיליון שקל, היא נאלצת לעצור את התשלומים.  

קראו עוד בכלכליסט

הירידה של ההון העצמי בבי-קום היא תוצאה של מחיקת הענק הצפויה בחברה הבת בזק, בסכום של קרוב ל-2 מיליארד שקל - בי-קום מחזיקה ב-26% ממניות בזק שהן הנכס היחיד שלה (וכן בהיתר השליטה של משרד התקשורת בבזק).

הירידה האמורה בהון העצמי מהווה הפרה של הקובננטים (תנאי הסף) בסדרות האג"ח של החברה, החייבת 2.5 מיליארד שקל למחזיקי האגרות. סכום של 225 מיליון שקל אמור להיפרע בסוף החודש בסדרה ב' כתשלום קרן אחרון, וייתרת החוב העצום היא לסדרה ג' הארוכה, לאורך כמה שנים.

בי-קום עדכנה בדיווח כי בידיה יתרות מזומנים שיספיקו לפרעון התשלומים עד נובמבר 2021 - בין היתר בזכו תהעובדה שגייס לפני שלושה חוןדשים 118 מיליון שקל בהנפקת מניות.

שלמה זהר יו"ר בי-קום , צילום: אוראל כהן שלמה זהר יו"ר בי-קום | צילום: אוראל כהן שלמה זהר יו"ר בי-קום , צילום: אוראל כהן

מחזיקי האגח של בי-קום פנו לעורך דין אופיר נאור כדי שייצג אותם מול החברה. בי-קום מבקשת למעשה לברר את הסוגיות הפיננסיות מול מחזיקי האג"ח לאור ההתפתחויות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות