אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לאמנון אברמוביץ' ולי יש מאות אחוזי נכות. אנחנו בוגדים?"

"לאמנון אברמוביץ' ולי יש מאות אחוזי נכות. אנחנו בוגדים?"

סערה במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות בעקבות החיקוי של אמנון אברמוביץ' בליכוד טי.וי. מעוזיה סגל, שאיבד את רגליו וידו במלחמת ההתשה: "אמנון נכנס לטנק בוער כדי להציל את חבריו. התרת את דמו. תתבייש לך"

22.03.2019, 16:38 | ynet

גל של תגובות במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות לחיקוי של אמנון אברמוביץ' בליכוד טי.וי. מעוזיה סגל, מהקולות הבולטים בקרב נכי צה"ל, שאיבד את רגליו וידו במלחמת ההתשה, כתב בפייסבוק: "אמנון ואני שביחד יש לנו מאות אחוזי נכות כי נלחמנו להגנת העם והמדינה שאנחנו כל כך אוהבים נחשבים בעיניך כשמאלנים בוגדים!!!! אנחנו??? תתבייש לך". 

קראו עוד בכלכליסט

אברמוביץ', כזכור, נכווה קשות בגופו ובפניו במלחמת יום הכיפורים. "אני נראה טוב?", שאל השחקן שאופר כאדם הסובל מכוויות בפניו. "אתה נראה טיל, כמו תמיד", השיב לו אלירז שדה.

 

 

 

 

"אדוני ראש הממשלה. אז התחפשת (הטעות במקור) לאמנון אברמוביץ', צחקת עליו, ביישת אותו. למה? כי הוא עיתונאי ושמאלני ובעצם התרת את דמו. בוא אספר לך, אמנון ואני היינו יחד בבית חולים תל השומר. אמנון נכנס לטנק בוער כדי להציל את חבריו, אמנון עבר עשרות ניתוחים, אמנון אוהב את ישראל לא פחות ממך, רק חושב אחרת", כתב סגל. 

בשיחה עם ynet הוסיף סגל: "מה שעצוב זה שכבר אין בושה במדינת ישראל. בשביל לנצח בבחירות אנשים מוכנים לרדת למקומות נמוכים, לקחת בן אדם כמו אמנון אברמוביץ' שנלחם במלחמת יום כיפור וקיבל צל"ש, נכנס לטנק בוער כדי להציל את חבריו ושילם במחיר כבד מאוד של 100 אחוזי נכות. הוא עושה את עבודתו העיתונאית נכונה, ולבוא באיזשהו מועד סמוך לבחירות ולהתחיל את התשדיר באיך אתה נראה? 'אני נראה טיל'. אני כאזרח במדינת ישראל וגם כלוחם שנפצע מתבייש".   

סגל אמר עוד: "אני אומר לעצמי 'איפה אנחנו חיים? כל מי שלא חושב כמוך הוא בוגד?' מה יקרה בעוד שנה או שנתיים? יעצרו אותך על זה שאתה לא חושב כמו ראש הממשלה? זה לא עניין פוליטי, זה ממש לא מעניין אותי. מה שמעניין אותי זו השלמות של מדינת ישראל, ואני אומר חד משמעית שלדעתי הרצח הבא בדרך. כשראש המדינה אומר דברים כאלה על השמאל, 'השמאל חלש', מישהו עוד יכול לקחת אותו ברצינות, לבצע מעשה, וכבר היו דברים מעולם". 

יו"ר ארגון נכי צה"ל חיים בר אמר בתגובה לאופן שבו הציג השחקן את אמנון אברמוביץ' כי "זו חוצפה, אדם שלא יודע לכבד את ציבור ישראל, זו בושה וחרפה וצריך לגנות אותו. אני מעריך ומוקיר את אמנון אברמוביץ' גם כבן אדם, גם כלוחם. ללא ייתכן שיהפכו אותו לגנאי כי נפצע בצבא. ישנה הכפשה של החלש והליכוד לא יכול להיות ראוי שום לדבר ברגע שמתנהג בצורה שכזאת".

 

בעקבות הביקורת במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות, פרסם אלירז שדה פוסט שבו ניסה להסביר את החיקוי, ואמר: "אמנון אברמוביץ' היה, הינו ותמיד יהיה גיבור ישראל בעיניי ובעיני כל עם ישראל. בהזדמנות זאת אבקש סליחה על אי ההבנה והפגיעה אם נגרמה".

בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, הגיב לפוסט ההסבר של שדה וכתב: "אלירז מה אתה מתנצל?!? אסור לחקות אותו הוא קדוש?! תראה איזה חיקויים ארסיים ונבזיים יש כל שבוע בארץ נהדרת נגד אנשי ימין. השמאל אף פעם לא מתנצל".

עוד אמר כי "בתוכניתנו בליכוד טי.וי יצרנו מערכון בין דמותו של אמנון אברמוביץ' לביני. את דמותו הציג החקיין יוסי וידר. בפתח השיחה 'אמנון' שאל אותי 'איך אני נראה?' ואני עונה לו 'אתה נראה טיל'. חשוב לי להבהיר לאלו שלא הבינו את הבדיחה או בחרו לא להבין אותה. אנחנו נמצאים בעידן שלא משנה מי אתה או מה עשית בחייך, בסוף הכי חשוב לך זה איך אתה נראה, ולאו דווקא חיצונית אלא איך אני עובר? איך אני יוצא? ברמה השטחית, עידן האינסטגרם. לגבי תשובתי לשאלה, האמת היא שזהו סלנג הדיבור שלי, לגבי כל דבר חיובי שאני מגיב עליו אני מוסיף את המילה 'טיל' (כמו למשל 'נהניתי רצח' ולא במשמעות קלינית אז המוח לא מדליק נורה אדומה תוך כדי שיחה ובמילה 'טיל' המוח לא רואה בה עניין בליסטי) בשיחות חברים וזהו סוג המערכון ביני לבין 'אמנון'". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות53 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

53.
אמנון אברמוביץ
מעוזיה סגל אינו מדייק ציטוט ״סערה במערכת הפוליטית וברשתות החברתיות בעקבות החיקוי של אמנון אברמוביץ' בליכוד טי.וי. מעוזיה סגל, שאיבד את רגליו וידו במלחמת ההתשה: "אמנון נכנס לטנק בוער כדי להציל את חבריו. התרת את דמו. תתבייש לך" אז לדייק אמנון לא נכנס לשום טנק להציל את חבריו . אמנון היה בתוך הטנק כנהג טנק כאשר הטנק בוער . של״ש הרמטכ״ל ניתן כדי להיקל על מצפונו . הסיבה לצל״ש שאמנון נהג עוד כמה עשרות מטרים בעוד הטנק בוער , אמנון לא נהג הטנק המשיך בנסיעתו מהאינרציה , זה שהוא נכה במאות אחוזים זה לא
קובי  |  05.10.19
52.
אברמוביץ
זה שאברמוביץ נפצע ומוגדר כיום כנכה, עם כל הכבוד לו, לא נותן לו את הזכות לומר דברי בלע על ראש הממשלה. אברמוביץ איבד מזמן את הזכות להיות מוגן עקב היותו נכה מלחמה. האם אני, נאמר לצורך הדיון, נכה מלחמה אומר דברים דומים על ראשי השמאל האם גם אז יקבלו את דברי בסלחנות. או שמיד יערכו עלי מערכון בתכנית המטופשת ארץ בלה בלה..? התשובה ברורה. על כן לסיום. זה שאדם נפצע ומוגדר כנכה צהל אין פירושו כי קיבל תובנה מיוחד מבורא עולם. לכל היותר קיבל בהשאלה את חייו לעוד מספר שנים.
לא לפייסבוק  |  24.03.19
49.
איזו תגובה עלובה
אם הם לא היו רוצים לפגוע, הם לא היו מכניסים את השורה הזו. זה הרי משהו שהם הכניסו בלחץ, כי זה לא תואם בכלל את אופיו של אברמוביץ׳, ולא קשור לשאר המערכון. מי שלא יודע שאברמוביץ׳ נפגע מטיל לא מבין בכלל את הקונטקסט של זה. אלירז יצא קטן, והכותבים של הליכוד טיוי יצאו סתם מגעילים. אגב החיקוי של חיתוך הדיבור של אברמוביץ׳ מצויין, אבל חוץ ממנו המערכון עצמו לא ממש מצחיק.
צ  |  24.03.19
לכל התגובות