אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחר: ארנון בר דוד צפוי להיבחר ליו"ר ההסתדרות צילום: אוראל כהן

מחר: ארנון בר דוד צפוי להיבחר ליו"ר ההסתדרות

זאת לאחר שבית המשפט המחוזי בתל אביב דחה עתירה של יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, שדרש לקיים בחירות כלליות בהסתדרות; בר דוד יחליף את ניסנקורן שפרש מתפקידו לטובת התמודדות ברשימת "כחול לבן"

26.03.2019, 20:08 | ליאור גוטמן

לאחר דחיית העתירה שדרשה קיום בחירות: בית נבחרי ההסתדרות (בינ"ה) צפוי להתכנס מחר (ד') ולקיים הליך לבחירתו ארנון בר דוד לתפקיד יו"ר הארגון. ההליך אמור להתחיל בשעה 14:00, אלא אם כן ביהמ"ש העליון יוציא צו מניעה נגד המהלך.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור, בן דוד הכריז על מועמדותו לתפקיד לאחר פרישתו של היו"ר היוצא אבי ניסנקרון ששובץ במפלגת "כחול לבן" לבחירות הקרובות לכנסת. בר דוד היה אמור להיכנס לנעליו לאחר ששימש כממלא המקום הזמני שלו, אולם השבוע עתר יו"ר ארגון העיתונאים יאיר טרצ'יצקי נגד המהלך בדרישה לקיים בחירות כלליות בהסתדרות.

ארנון בר דוד, צילום: אוראל כהן ארנון בר דוד | צילום: אוראל כהן ארנון בר דוד, צילום: אוראל כהן

היום דחה ביהמ"ש המחוזי בתל אביב את דרישת טרצ'יצקי, מה שהוביל את ההסתדרות להכריז שמחר בר דוד ייבחר בבינ"ה. "בית המשפט קבע שההליך בו נקטה ההסתדרות בהתאם לחוות דעת היועץ המשפטי שלה, עו"ד יחיאל שמיר, הינו הסדר ראוי אשר עומד בכל אמות המידה המשפטיות והדמוקרטיות. ההחלטה שבחנה סוגייה משפטית שכבר עמדה בעבר לביקורת שיפוטית ואושרה על ידי בית המשפט העליון, מקבלת את טענת ההסתדרות כי בית הנבחרים - אשר משקף בהרכבו הסיעתי את תוצאות הבחירות האחרונות שהתקיימו בקרב כלל חברי ההסתדרות - הינו הגוף היציג שמביא לידי ביטוי את רצון הבוחרים ולכן אין פסול בהליך הבחירה שעליו הוחלט לאחר בחינת כל השיקולים הנדרשים", הזדרזו להודיע שם. 

טרצ'יצקי מצידו לא מוותר והערב הודיע שיעתור מחר בבוקר לבית המשפט העליון בדרישה לעיכוב ביצוע של ההצבעה.

 

אבי ניסנקורן, צילום: תומריקו אבי ניסנקורן | צילום: תומריקו אבי ניסנקורן, צילום: תומריקו

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות