אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החשכ"ל לשעבר, שוקי אורן, יהיה אחראי על סגירת קצא"א צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

החשכ"ל לשעבר, שוקי אורן, יהיה אחראי על סגירת קצא"א

במשק האנרגיה אומרים שאורן נבחר לתפקיד מכיוון שיש מעט מאוד אנשים במשק שלהם שילוב של מומחיות חשבונאית לצד כהונה בעבר באגף החשב הכללי – הגוף שמפקח ברמה המעשית על חברת האנרגיה קצא"א

04.04.2019, 06:55 | ליאור גוטמן

שר האוצר משה כחלון החליט אתמול (ד') למנות את החשכ"ל לשעבר שוקי אורן כאחראי לסגירה הסופית של חברת האנרגיה קצא"א (קו צינור אילת־אשקלון), כך נודע ל"כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

תפקידו של אורן יהיה ביצוע סגירות חשבונאיות שעוד נותרו מהחברה הישנה, זאת לאחר שלפני כשבוע כמעט כל נכסי החברה, פעילותה ועובדיה עברו תחת כנפיה של חברת אנרגיה חדשה ששמה הלא־רשמי הוא קצא"א ב.

במשק האנרגיה אומרים שאורן נבחר לתפקיד מכיוון שיש מעט מאוד אנשים במשק שלהם שילוב של מומחיות חשבונאית לצד כהונה בעבר באגף החשב הכללי – הגוף שמפקח ברמה המעשית על חברת האנרגיה קצא"א. אורן ישמש על פי הערכות בתפקידו חודשים ספורים בלבד.

שוקי אורן , צילום: עמית שעל שוקי אורן | צילום: עמית שעל שוקי אורן , צילום: עמית שעל

החברה המקורית הוקמה לפני יותר מ־50 שנה כמיזם משותף של ממשלות ישראל ואיראן. הכוונה המקורית הייתה להזרים דלקים באזור המפרץ הפרסי לאגן הים התיכון אולם בסוף שנות השבעים התרחשה המהפכה האיסלמית באיראן והקשר בין המדינות נותק. החברה נשארה לעבוד במסגרת אחרת, כשעיקר פעילותה אחסון והזרמת הדלקים ברחבי המדינה.

לפני כשנה וחצי הסתיים תוקף המסגרת המשפטית באמצעות הפעלת החברה הישנה והוחלו עליה הוראות מעבר עד להפיכתה לחברה חדשה, פעולה שהסתיימה לפני כשבוע, אז עברו כמעט כל נכסי החברה הישנה לחדשה.

אורן סירב להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות