אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טענות בחברת טסלה: מאסק רדף אחרי עובד ודחף אותו צילום: רויטרס

טענות בחברת טסלה: מאסק רדף אחרי עובד ודחף אותו

הדירקטוריון חקר תקרית חריגה שאירעה בחודש ספטמבר שעבר, בה נטען שהמייסד קילל עובד שהתפטר והגיע למשרדים כדי לאסוף את חפציו; למרות עדויות שונות, נקבע כי לא היה עימות פיזי

06.04.2019, 09:25 | שירות כלכליסט

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

דירקטוריון טסלה חקר תקרית חריגה שאירעה בחודש ספטמבר אשתקד: לפי עדויות שונות, המייסד והמנכ"ל אלון מאסק קילל עובד שהתפטר והגיע למשרדים כדי לאסוף את חפציו האישיים ולהיפרד מעמיתיו. לפי אנשים המעורים בנושא שביקשו להישאר בעילום שם, מאסק דרש מאותו עובד לעזוב באופן מיידי, והעימות ביניהם התקרב לפסים אלימים, ואף המשיך למסדרונות ולחנייה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי סוכנות הידיעות בלומברג, העובד המתפטר טען כי מאסק דחף אותו - טענה שזכתה לגיבוי מצד עדים במקום. לפי העדויות, מאסק חסם את העובד כשניסה להגיע לתיק שלו, וצעק עליו "לעוף מפה" ("get the f--- out"). אולם מאסק המשיך בעימות גם מחוץ לבניין ואיים על העובד שלא יעז לפגוע בחברה. בסופו של דבר ראש הלשכה של מאסק הביא לעובד את התיק. על אף האיומים, אותו עובד הגיש תלונה במחלקת משאבי אנוש. כך הגיע הדיווח לידי הדירקטוריון, שגבה עדויות מהאנשים שהיו באזור. אולם הדירקטוריון פסק כי לא היה "עימות פיזי".

אלון מאסק, צילום: Joshua Lott אלון מאסק | צילום: Joshua Lott אלון מאסק, צילום: Joshua Lott

"במקרה הזה ביצענו חקירה מקיפה, שהוכיחה שלא היה ריב פיזי, עובדה שזכתה לאישור מצד מספר אנשים שהיו נוכחים במקום", נמסר מהדירקטוריון. החברה עצמה פרסמה גם היא הצהרה, שבה הכחישו את הדיווחים. "אלון אכן ליווה את העובד החוצה, אולם, לא היה שום ריב פיזי. הדיווחים הללו פשוט אינם נכונים".

זו לא הפעם הראשונה שמתפרסמים דיווחים על ה"פתיל הקצר" של מאסק. כך למשל, מוקדם יותר באותו החודש התעמת מאסק עם עובד נוסף, וצעק עליו תוך שהוא נצמד אליו בנוכחות לקוחות של החברה. עובד אחר נאלץ להתערב כדי להגן על עמיתו. מאסק הכריז בהמשך על פיטוריו של אותו עובד, וזאת בנוכחות עמיתים אחרים. אך התקרית הנוכחית מעניקה הצצה נדירה לאופן שבו הדירקטוריון נאלץ להתמודד עם ההתנהגות של מייסד החברה. רשות ני"ע האמריקאית (SEC) מפעילה לחץ על חברי הדירקטוריון והמשקיעים להגביר את הפיקוח שלהם על מאסק, זאת על אף שהוא נחשב כאחראי באופן ישיר לדימוי המלהיב של טסלה.

התקרית אירעה במרכז המשלוחים של החברה בפרמונט בקליפורניה, המרוחק כמה קילומטרים מהמפעל, בעיצומו של הרבעון השלישי אותו הגדיר מאסק כ"גיהנום לוגיסטי" בשל הלחץ להספיק לספק מכוניות ללקוחות. באותו הזמן היה מאסק גם תחת חקירה מצד ה-SEC בשל ציוץ שפרסם חודש קודם לכן ובו טען כי הוא שוקל להפוך את החברה לפרטית.

במקביל, החברה התמודדה באותה תקופה עם עזיבות מרובות של בכירים. כך שמאסק היה תחת לחץ רב באותו יום שבו נודע לו על עזיבת העובד שהוגדר כ"אחד מפותרי הבעיות הטובים ביותר ובעל ראש עסקי מעולה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות