אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנו לסמוטריץ' לנצח צילום: תומריקו, אלכס קולומויסקי

דעה

תנו לסמוטריץ' לנצח

הרוב הישראלי לא התעורר בזמן. הרוב הזה יבין מה קורה פה רק כשיקימו כאן את הסנהדרין. לכן צריך לייחל לניצחון של ביבי. כי רק אם תקום כאן ממשלה שתנסה לרסק את הדמוקרטיה ולהקים מדינת הלכה, יש סיכוי שנתעורר מהתרדמת

07.04.2019, 09:20 | יואל אסתרון

תנו לסמוטריץ' לנצח. תנו לפייגלין לנצח. תנו לבן־גביר לנצח. תנו לביבי, הציניקן הגדול ביותר בתולדות המדינה, להקים את הממשלה המושחתת והמוטרפת ביותר בתולדות המדינה, עם ממשיכי דרכו של כהנא, רק כדי שיחלצו אותו מספסל הנאשמים ואימת הכלא. תנו לו למנות את הגזענים, ההומופובים, המיזוגנים, המהבהבים והנפצים. תנו לו למכור את משרד החינוך לסמוטריץ'. תנו לו להפקיר את האוצר לידיו של פייגלין ואת ביטחון הפנים לידיו של בן־גביר. אולי גם מינוי צנוע של סגן שר התרבות ליאיר הקטן. ביחד עם החלבנים הנאמנים דרעי וליצמן, ביחד עם הגנון של בנט במשרד הביטחון ושקד במשרד המשפטים. תנו לו להקים את ממשלת החלומות שלו, ממשלת הסיוטים שלנו.

קראו עוד בכלכליסט

מי אנחנו? אנחנו חילונים ומסורתיים מכל העדות במרכז ובפריפריה – הרוב הישראלי שלא התעורר בזמן. אנחנו הרוב הנורמלי, מימין ומשמאל, שיבין מה קורה רק כשיקימו כאן את הסנהדרין – המוסד העליון של מדינת ההלכה, מעל הממשלה, הכנסת, בית המשפט העליון, מבקר המדינה והמשטרה. אנחנו הרוב הנאיבי שלא מאמין שהסמוטריצ'ים, הפייגלינים והרבנים המטורפים שלהם רציניים עד מוות כשהם רוצים לגדל פרות אדומות כדי להקים את בית המקדש השלישי על חורבות כיפת הסלע בדרך למלחמת גוג ומגוג.

ח"כ בצלאל סמוטריץ ח"כ בצלאל סמוטריץ' וראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: תומריקו, אלכס קולומויסקי ח"כ בצלאל סמוטריץ

בניגוד לזעקות הגוועלד וצקצוקי הבחילה מהרפש, הפייק והבוט המכוערים ברשתות ובתקשורת — זו היתה מערכת בחירות מנומנמת, אדישה וטיפשה. הכיכרות נותרו שוממות. כמה דון קישוטים בצמתים עם שלטים פאתטיים רק הבליטו כמה הרחובות ריקים. מול הסכנה הברורה והמיידית לעלייתו של שלטון חרדי־לאומני, הרוב הישראלי הגדול נשאר בבית. אולי משום שהבלהות האלה לא נראו לו אמיתיות. אולי זו הנטייה האנושית להאמין שמה שהיה הוא שיהיה.

לכן, צריך, למרבה הצער, לייחל לניצחון נוסף של ביבי, ולהקמתה של ממשלה בלי מסיכות, מושחתת עד היסוד, קיצונית, גזענית וסהרורית בלי עכבות – ממשלת הסמוטריצ'ים, המשת"פים, המשוטים והכבשים השחוטים והשותקים. כי רק אם תקום כאן ממשלה שתפעל לשינוי דרמטי באורחות החיים שלנו, כזו שתנסה לרסק את הדמוקרטיה כדי להקים מדינת הלכה – יש אולי סיכוי שנתעורר מהתרדמת רגע לפני האפוקליפסה, רגע לפני המלחמה הבאה או אחריה. צריך כנראה לבלוע עוד יותר רוע, הרבה יותר רוע, כדי להציל אותנו מקהות החושים שלנו. אבא תרחם, אבא תרחם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות