אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ריווליס של פימי מקימה שני מפעלי טפטפות בחו"ל צילום: יונתן בלום

ריווליס של פימי מקימה שני מפעלי טפטפות בחו"ל

תקים מפעלים במקסיקו וברוסיה ב־135 מיליון שקל; המפעל במקסיקו - הגדול ביותר באמריקה הלטינית

07.04.2019, 08:11 | נווית זומר

גאווה: הטפטפות הישראליות ממשיכות לכבוש את העולם. ריווליס יצרנית הטפטפות שבבעלות קרן ההשקעות פימי מקימה שני מפעלי טפטפות בחו"ל בהשקעה של 135 מיליון שקל. מפעל אחד יקום במקסיקו בהשקעה של 100 מיליון שקל בעיר לאון דה לוס אלדמה. מפעל נוסף יקום ברוסיה בהשקעה של 35 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי | צילום: עמית שעל ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל קרן פימי, צילום: עמית שעל

המפעל החדש במקסיקו צפוי להעסיק 250 עובדים. ריצ'רד קלפהולץ, מנכ"ל החברה, אמר כי המפעל המקסיקני יהיה מפעל הטפטפות הגדול ביותר באמריקה הלטינית והגדול ביותר של החברה הישראלית, שהמטה שלה בקיבוץ גבת. המפעל במקסיקו ייצר צנרת דקת דופן ששיטת הטפטוף כבר מובנית בתוכה, מדובר במוצר בסיסי שמהווה 40% ממכירות החברה, שיגיעו השנה ל־360 מיליון דולר. קלפהולץ חשף כי החברה חתמה גם הסכם ברוסיה עם פוליפלסטוק, יצרנית הצנרת הגדולה ברוסיה, ולפיו יקימו השתיים בהשקעה של 35 מיליון שקל שותפות על בסיס מפעל קיים בעיר וולגוגרד שפימי תהיה בעלת 51% ממניותיו. קלפהולץ אמר: "אנחנו מאמינים בשוק הרוסי. ההתחממות הגולבלית היטיבה עם רוסיה כך שאזורים שבעבר היו קרים מדי לגידולים חלקאיים, הפכו לכשירים. במקביל התלות של רוסיה בגידולים מקומיים עלתה מאז סגרה את הגבול עם אוקראינה".

ישראל היא מעצמת טפטפות, נטפים מחצרים היא המובילה בעולם ונראה כי יש עוד לאן לגדול. בעוד 37% מהקרקע בעולם בשימוש חקלאי, רק 7% ממנו מושקים בשיטת הטפטפות המתקדמת. זאת הסיבה שקרן פימי רכשה ב־2014 את ריווליס תמורת 60 מיליון דולר. כיום מעסיקה ריווליס 2,000 עובדים מתוכם 400 בישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות