אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דניאל בירנבאום מעמיק השקעתו בחברת הקנאביס סידו צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

דניאל בירנבאום מעמיק השקעתו בחברת הקנאביס סידו

בירנבאום השקיע מיליון שקל בסבב הגיוס האחרון שביצעה סידו, סכום שהצטרף להשקעה קודמת של 2 מיליון שקל בחברה - בנוסף להשקעה של 2 מיליון שקל שביצע בחברת הקנאביס קנביט

08.04.2019, 08:56 | צלי גרינברג
חברת הטכנולוגיה סידו (Seedo), הנסחרת ברשימה משנית (OTC) בניו יורק  בשווי של  59.5 מיליון דולר, ביצעה גיוס הון נוסף בסכום 15 מיליון שקל. הגיוס התבצע לפי מחיר של 2.75 דולר למניה, שיקנה לכלל המשקיעים 8% מהון מניות החברה - המייסדים יישארו לאחר הגיוס עם 60% מהמניות.

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע, כי אחד המשקיעים בקבוצה הוא הדירקטור המכהן בחברה, דניאל ברינבאום, מנכ"ל סודהסטרים, וכי חלקו בהשקעה יעמוד על מיליון שקל. בירנבאום כבר השקיע בחברה במרץ השנה 2 מיליון שקל, כך שהיקף ההשקעה יעלה עתה ל-3 מיליון שקל.

זו גם ההשקעה השלישית הידועה של בירנבאום בחברת קנאביס ישראלית, לאחר שהשקיע סכום של כ-2 מיליון שקל בתחילת חודש מרץ השנה בחברת הקנאביס הרפואי קנביט, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 182.6 מיליון שקל. 

ההשקעה בסבב הגיוס בסידו צפויה לשמש את החברה, בין היתר, לעסקה להקמת חוות קנאביס רפואי נוספת בישראל, שתקום על שטח של 10 דונם במושב ברוש שבנגב הצפוני. על השטח יוצבו מכולות בעלות יכולת גידול אוטומטי במערכת סגורה, עם כושר ייצור של כ-12 טון תפרחת קנאביס רפואי יבשה בשנה, החל מהשנה השלישית. עלות הקמת החווה נאמדת בכ-12 מיליון שקל, שיושקעו על ידי בעלי החווה במושב, והמכולות יובאו ויתופעלו על ידי סידו.

החווה היא השנייה שסידו מקימה, לאחר שכבר דיווחה ב-19 למרץ השנה על הסכם עם קיבוץ דן להקמת חוות גידול חקלאי אוטומטית לקנאביס רפואי, הצפויה להגיע לפי ההודעה בתוך שלוש שנים להיקף יצור של 14 טון תפרחת יבשה בשווי 86 מיליון שקל.

מנכ"ל סידו זוהר לוי, סירב להתייחס להשקעה או לקבוצת המשקיעים, אך אמר לכלכליסט כי "אנו פועלים להקמת פרויקטים בתחומי הקנאביס והגידול החקלאי של ירקות למאכל, גם במדינות אירופה ואפריקה, שבהן האקלים החיצוני אינו מאפשר גידול רציף ואיכותי".

דניאל בירנבאום, צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום | צילום: עמית שעל דניאל בירנבאום, צילום: עמית שעל

תגיות