אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מזוודת מזומנים של חצי מיליון פאונד הספיקה לפתיחת חשבון בסטנדרד צ'רטרד  צילום: Cobaltblue25, ויקיפדיה

מזוודת מזומנים של חצי מיליון פאונד הספיקה לפתיחת חשבון בסטנדרד צ'רטרד

הבנק הבריטי ישלם קנס של 1.1 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב ובאנגליה בשל הפרת התקנות למאבק בהלבנת הון והפרת הסנקציות נגד איראן - הכשלים בוצעו בשלוחת הבנק באיחוד האמירויות; מנכ"ל סטנדרד: האירועים לחלוטין בלתי מקובלים ובלתי מייצגים את סטנדרד צ'ארטרד שאני גאה להוביל"

09.04.2019, 20:26 | שירות כלכליסט

מזוודת מזומנים של חצי מיליון פאונד הספיקה לבנק הבריטי המכובד. סטנדרד צ'רטרד (Standard Chartered) ישלם קנס של 1.1 מיליארד דולר לרשויות בארה"ב ובבריטניה, בשל אי עמידה בדרישות התקנות נגד הלבנת כספים, ואי עמידה בכללי הסנקציות הבינלאומיות נגד איראן.  

קראו עוד בכלכליסט

הבנק ישלם 947 מיליון דולר למשרד המשפטים ורגולטורים נוספים בארה"ב בשל הפרת הסנקציות כאמור ועוד 102.2 מיליון פאונד לרשות המפקחת על המוסדות הפיננסים בבריטניה בשל אי העמידה בתקנות נגד הלבנת כספים. הפעילות האסורה התרחשה ברובה בשלוחות הבנק באיחוד האמירויות.

סניף של סטנדרט צ סניף של סטנדרט צ'רטרד | צילום: Cobaltblue25, ויקיפדיה סניף של סטנדרט צ

סטנדרד צ'רטרד הפריש כבר 900 מיליון דולר בדוחות הרבעון הרביעי של 2018 לקראת ההודעה על הקנס הצפוי והוא יבצע הפרשה נוספת של 190 מיליון דולר בדוחות הרבעון הראשון של 2019 להשלמת הסכום.

מהחקירה עולה ששלוחות הבנק באיחוד האמירויות נכשלו לחלוטין במשימה המתחייבת של פיקוח על הכסף שעובר תחת ידיהן ושמטה הבנק בבריטניה לא וידא שהשלוחות האמורות מקפידות על הדרישות הפיננסיות למאבק בטרור. 

באחת הדוגמאות המדהימות שניתנו בדוח של הרשויות האמריקאיות, סטנדרד צ'ארטרד פתח חשבון בנק של 3 מיליון דירהם איחוד האמירויות (בשווי של 500,000 פאונד), לאחר שקיבל את הסכום מהלקוח במזומן, במזוודה מיוחדת - הבנק קיבל את הסכום ופתח את החשבון מבלי שביצע בדיקה מעמיקה של מקור הכסף.

מנכ"ל הבנק ביל ווינטרס (Bill Winters) אמר לאחר ההודעה על הקנס: "אנו שמחים שפתרנו את העניין ושאנו יכולים לשים את האירועים הללו מן העבר מאחורינו. הנסיבות שהובילו להחלטה שפורסמו היום הם לחלוטין בלתי מקובלים ובלתי מייצגים את סטנדרד צ'ארטרד שאני גאה להוביל כיום".

"המאבק בפשיעה הפיננסית היא נדבך מרכזי במה שאנו עושים ומה שאנו מייצגים: אנו לא מוכנים לקבל התנהלות פסולה או פיקוח רשלני ואנו נמשיך להיפטר מכל פעילות שתאיים על האמון שבנינו במשך יותר מ-160 שנה", הוסיף ווינטרס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות