אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות מלחמת הסחר: הכלכלה הסינית התרחבה ברבעון הראשון ב-6.4% צילום: בלומברג

למרות מלחמת הסחר: הכלכלה הסינית התרחבה ברבעון הראשון ב-6.4%

השלטונות בסין פרסמו מספר נתונים כלכליים שעלו על התחזיות; לפי הערכות, הנתונים הטובים נובעים מהצעדים בהם נקטה הממשלה בתקופה האחרונה על מנת לתמרץ את הכלכלה. לשכת הסטטיסטיקה הלאומית: עדיין קיימים סיכונים - ומקורם בסביבה החיצונית

17.04.2019, 09:24 | שירות כלכליסט

השלטונות בסין פרסמו היום (ד') מספר נתונים כלכליים - ונתוני התמ"ג ביניהם - שעלו על תחזיות האנליסטים. על פי ההודעה הרשמית, הכלכלה הסינית התרחבה ברבעון הראשון של השנה בשיעור של 6.4%; זאת, בעוד שהתחזיות צפו התרחבות של 6.3% בלבד.

גם ברבעון הרביעי של השנה שעברה צמחה הכלכלה הסינית ב-6.4%, בעוד שברבעון הראשון של 2018 היא התרחבה ב-6.8%.

קראו עוד בכלכליסט

בורסת שנגחאי, צילום: בלומברג בורסת שנגחאי | צילום: בלומברג בורסת שנגחאי, צילום: בלומברג

מנתונים נוספים שפורסמו עולה כי הייצור התעשייתי זינק בחודש מרץ ב-8.5% לעומת החודש המקביל אשתקד - שיעור גבוה בהרבה מזה שהציגו התחזיות, שצפו עלייה של 5.9%. כמו כן, המכירות הקמעונאיות טיפסו במרץ ב-8.7% לעומת השנה שעברה - מעל לתחזיות של 8.4%.

משקיעים ברחבי העולם עוקבים בדריכות אחר בריאות הכלכלה הסינית, השנייה בגודלה בעולם, לנוכח מחלוקת הסחר המתמשכת עם ארה"ב. בעת פרסום הנתונים ציינו בלשכת הסטטיסטיקה הלאומית של סין כי על אף הסימנים החיוביים, הכלכלה הסינית עדיין עומדת בפני סיכונים הנובעים מהסביבה החיצונית.

לפי הערכות, הנתונים הטובים מהצפוי נובעים מהצעדים בהם נקטה הממשלה על מנת לתמרץ את הכלכלה. "אני חושבת שישנה כעת השפעה לצעדי המדיניות", הגיבה איפאן הו מ-UBS. להערכתה, הרשויות ישיקו צעדים תומכים נוספים על רקע חוסר הוודאות בנוגע למסחר, למרות המו"מ המתנהל כרגע עם ארה"ב לקראת חתימה על הסכם סחר. "המו"מ ממשיך. ראינו סימנים חיוביים, אך עלינו להיות מודעים לגמרי לחוסר הוודאות ולתנודתיות שעלולה להתלוות לכך בהמשך", הוסיפה.

לעומת זאת, האנליסטים בג'יי.פי.מורגן מעריכים כי בסין יעדיפו להימנע מתמריצים חדשים, וכי הבנק המרכזי יימנע מהקלה מוניטארית בשל החשש מצבירת חובות גבוהים. "עלינו לקחת בחשבון כי יעד הצמיחה השנה עומד על 6%-6.5%, ונתוני הרבעון הראשון כבר בקצה העליון של הטווח הזה", טען האסטרטג טאי הוי מהבנק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות