אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת התעופה ההודית ג'ט איירוויז קרסה צילום: איי פי

חברת התעופה ההודית ג'ט איירוויז קרסה

ל-Jet Airways צי של 123 מטוסים והיא נחשבה לחברת התעופה הפרטית הגדולה בהודו, אולם היא נקלעה לחובות של 1.2 מיליארד דולר לבנקים, והם מקווים למצוא רוכש פוטנציאלי לחברה

18.04.2019, 11:36 | שירות כלכליסט

חברת התעופה ההודית ג'ט איירוויז (Jet Airways) הודיעה על הפסקת פעילותה המקומית והבינלאומית, זאת לאחר שלא הצליחה להשיג מימון. הטיסה האחרונה שלה יצאה לדרך אתמול. בשל ביטולי הטיסות נוסעים רבים נתקעו ברחבי העולם. עם זאת, בחברה מקווים שיוכלו לחזור לטוס בקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

לג'ט איירוויז צי של 123 מטוסים והיא נחשבה לחברת התעופה הפרטית הגדולה בהודו, אולם החברה צברה חובות של 1.2 מיליארד דולר ולפי הדיווחים השתמשה בחמישה מטוסים בלבד.

מטוסים של חברת התעופה ההודית Jet Airways , צילום: איי פי מטוסים של חברת התעופה ההודית Jet Airways | צילום: איי פי מטוסים של חברת התעופה ההודית Jet Airways , צילום: איי פי

בהודעה שפרסמה טענה החברה כי קרקעה את כל המטוסים מכיוון "ששיחות מתמשכות עם מלווים והרשויות לא הניבו את התוצאות הרצויות". לפי החברה, אמש נודע לה כי קבוצה של בנקים הודיים החליטה לדחות את בקשתה להזרמת הון. "מכיוון שלא צפוי שום הון חירום מהמלווים או מכל מקור אחר, חברת התעופה לא תוכל לשלם עבור דלק או כל שירות מהותי אחר, לפיכך אנחנו נאלצים לבטל באופן מיידי את כל הטיסות הבינלאומיות והמקומיות", נמסר בהודעה.

הטייסים, המהנדסים ודיילי הקרקע לא קיבלו שכר כבר מספר חודשים. "בג'ט איירוויז מקווים שנוכל להחזיר את חדוות הטיסה לאורחים שלנו בהקדם האפשרי", נמסר מהחברה. על פי הדיווחים, הבנקים בהודו מקווים למצוא רוכש פוטנציאלי לחברה. אתיחאד איירוויז מאיחוד האמירויות כבר מחזיקה ב-24% מהחברה, והביעה עניין ברכישת אחזקת שליטה.

ג'ט איירוויז הוקמה לפני 25 שנה על ידי נארש גויאל, והיא מעסיקה 23 אלף עובדים. גויאל פרש בחודש שעבר מתפקידו כיו"ר החברה. החברה הפעילה 600 נתיבים מקומיים ו-380 בינלאומיים, כולל מלונדון, אנסטרדם ופריז. היא רשמה צמיחה מהירה אך החלה להפסיד נתחי שוק בעקבות כניסתן של חברות מוזלות כמו אינדיגו וספייס ג'ט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות