אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הבדיקה בסקייליין דוחה את עיקרי הטענות של גיל בלוטרייך  צילום: גלעד קוולרצ'יק, באדיבות ONE

ועדת הבדיקה בסקייליין דוחה את עיקרי הטענות של גיל בלוטרייך

לפי ממצאי הבדיקה - ובניגוד לטענות שהציג בלוטרייך נגד שותפו במישורים אלכס שניידר - אף שאכן לא היתה הקפדה על הוראות דיווח, מנכ"ל סקייליין בלייק לאיין פעל בתום לב ובאופן שתרם לחברה; את הבדיקה הוביל כיועץ חיצוני עו"ד שוני אלבק

01.05.2019, 09:09 | מיקי גרינפלד

פרק נוסף בעלילות הסכסוך במישורים: החברה הבת סקייליין, שעמדה במוקד הסכסוך בין שני השותפים אלכס שניידר וגיל בלוטרייך, מפרסמת לפנות בוקר (ד') בהודעה לבורסה את ממצאי הבדיקה שבחנה את טענות בלוטרייך - ודוחה את עיקרן.   

קראו עוד בכלכליסט

בלוטורייך טען שסקייליין רכשה קמינים בסכום של 300 אלף דולר קנדי (עבור שני פרויקטים שלה באמריקה הצפונית בנובמבר 2017), מבלי לדווח על כך שהמוכרת היא חברה שבה שותף אלכס שניידר, שותפו במישורים, ושמנכ"ל סקיייליין בלייק לאיין הוא בעל מניות בה. בלוטרייך אף טען בנובמבר 2018, לאחר שהסכסוך הפך לפומבי, שלאיין פועל מאחורי גבו בשיתוף פעולה עם שניידר. בין היתר טען ששניידר, באמצעות פונקציונרים במישורים וסקייליין, הנאמנים לו, מתערב באופן פעיל ופסול בניהולן השוטף של החברות.

סקייליין מצידה החליטה להקים ועדה, שאותה הוביל היועץ החיצוני עו"ד שוני אלבק (לשעבר משנה למנכ"ל אי.די.בי בתקופת דנדקר וקודם לכן היועמ"ש של רשות ני"ע). שערכה בחינה של סוגיות העולות מהתכתובות בין הצדדים ואשר נבדקו גם על ידי מבקר הפנים של החברה. הוועדה בחנה את התנהלות נושאי המשרה בתהליך אישור וביצוע עסקת הקמינים עם חברת Barbecue World הנשלטת (80%) על ידי שניידר ואשר מנכ"ל החברה לאיין מכהן בה כדירקטור ומחזיק ב-2% ממניותיה.

לפי ממצאי הבדיקה, על אף שאכן לא הייתה הקפדה על מילוי הוראות ודיווח פנים חברתי על עסקה שבה התעורר חשש לניגוד עניינים, "מנכ"ל החברה פעל בתום לב והעסקה שבוצעה הטיבה עם החברה הואיל ועלות רכישת הקמינים נעשה במחיר זול בכ-25% מכל ההצעות האחרות שהתקבלו".

כמו כן, היועץ המשפטי החיצוני הגיע למסקנה שבהקשרים אלו נמצאו גם פגמים בהתנהלות סמנכ"ל הכספים הקודם של החברה שסיים את עבודתו באמצע שנת 2018. בהודעת סקייליין מודגש עוד שדירקטוריון החברה בשיתוף הנהלת החברה "פועל וימשיך לפעול שתקלות כאלה לא ישנו בעתיד". 

במסגרת זו אימץ הדירקטוריון את המלצתו של עו"ד אלבק לשיפור מערכת הדיווח הפנים חברתי "כדי למנוע הישנות מקרים נוספים בעתיד". עוד נאמר שהדירקטוריון אימץ את החלטות של היועץ בכל הנוגע לגובה המענק בשיקול דעת שניתן להעניק למנכ"ל בלייק לאיין במסגרת הסכם העסקתו על שנת 2018, אך בדיווח לא ניתנו פרטים נוספים בעניין זה.

בניסיון להגיע לפיתרון בסכסוך, הסכימו הצדדים בסוף דצמבר 2018 שלשניידר תינתן אופציית רכש (Call) לרכישת מניותיו של בלוטרייך במישורים - עד כה לא קיבל שניידר החלטה על מימוש האופציה. שלשום דיווחה מישורים ששניידר "טרם הודיע על מימוש אופציית ה-Call לרכישת מניותיו של מר בלוטרייך בחברה. בין בעלי השליטה מתנהלים מגעים, אולם כפי שנמסר לחברה, אין כל ודאות שיבשילו לכדי הסכם, שהאופציה תמומש או שתתבצע כל עסקה בין בעלי השליטה".

עו"ד שוני אלבק, צילום: עמית שעל עו"ד שוני אלבק | צילום: עמית שעל עו"ד שוני אלבק, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות