אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים סוחטים ברשת ענקיות כאיירבוס, פולקסווגן וטושיבה צילום: Emirates

האקרים סוחטים ברשת ענקיות כאיירבוס, פולקסווגן וטושיבה

פושעי סייבר גנבו מידע רגיש מחברת תשתיות הרשת הגרמנית Citycomp, שהיא ספקית של השלוש ושל ענקיות רבות אחרות; עתה מנסים העבריינים להשיג כספי כופר, או שישחררו מאות אלפי קבצים שמכילים מידע פנימי

01.05.2019, 15:27 | רפאל קאהאן
האקרים הצליחו לפרוץ לתשתיות האינטרנט של חברת Citycomp הגרמנית ולגנוב ממנה מידע ששייך לעשרות חברות מהגדולות והעשירות בעולם - איירבוס, פולקסווגן, טושיבה, אריקסון, הוגו בוס, פורשה, אורקל, הוגו בוס ועוד. המידע שימש לסחיטה של החברות הללו, כך על פי דיווח של אתר Motherboard אמש (ג').

קראו עוד בכלכליסט

Citycomp סיפקה לחברות אלה שירותי תשתיות מחשוב, כגון שרתים, אחסון נתונים וציוד תקשורת. ההאקרים פרסמו מידע שנגנב באתר שהוקם במיוחד עבור הסחיטה, כדי להוכיח את רצינותם, ומדובר באירוע שטרם נפתר: הרשויות לא איתרו את ההאקרים והסוחטים, ואילו החברות לא ששות לשלם את כספי הכופר שנדרש מהן. לא ידוע מה מצב המגעים בין הצדדים, מהן דרישות הכופר המדויקות ועוד; החברות לא משתפות את הפרטים הללו באופן פומבי.

המידע נגנב, ועתה נסחטים בעליו. אילוסטרציה המידע נגנב, ועתה נסחטים בעליו. אילוסטרציה המידע נגנב, ועתה נסחטים בעליו. אילוסטרציה

בין הפריטים שנגנבו יש כחצי טרה-בייט של מידע פיננסי רגיש וכן התכתבויות אישיות בין בכירים. בסך הכל מדובר בכ-300 אלף קבצים שמאוחסנים בכ-50 אלף תיקיות.  

כתובת המייל שההאקרים פרסמו באתר שלהם נראה ששימשה כבר בעבר למבצע סחיטה שהתבסס על נוזקות כופר. זה עשוי להוות רמז כיצד ההאקרים הצליחו לגנוב את המידע, אך זה עדיין לא מסביר כיצד חברה כמו Citycomp, שנחשבת לאחת מספקיות ה-IT הגדולות בגרמניה, הצליחה ליפול קורבן למבצע ועוד עם מידע רגיש של חברות כאלה. הפושעים הציבו לנסחטים אולטימטום "עד ה-31 באפריל", כדבריהם - על אף שבחודש יש רק שלושים ימים.

תגיות