אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אגוד קובע מחיר מינימום של 130 מיליון שקל להחזקותיו בחברת חוף התכלת

אגוד קובע מחיר מינימום של 130 מיליון שקל להחזקותיו בחברת חוף התכלת

הבנק פרסם הזמנה להגשת הצעות לרכישת החזקותיו בחברה - נתח של 15% - לפי שווי של 867 מיליון שקל; חוף התכלת מחזיקה מקרקעין מהמבוקשים בישראל, כולל פרויקט מיקרוסופט, מרכז ביג שליד סינמה סיטי, וקרקע נוספת של 400 דונם מזרחית לכביש החוף בין הרצליה לת"א

05.05.2019, 09:13 | מיקי גרינפלד

תג מחיר לנכסי חוף התכלת: בנק אגוד מתקדם שלב נוסף במכירת החזקותיו בהחברה לפיתוח חוף התכלת - נתח של 15% - ומפרסם בעיתונות הזמנה לגופים מוסדיים או קרנות להגשת הצעות לרכישת ההחזקות, בסכום מינימאלי של 130 מיליון שקל. זוהי הפעם הראשונה שבה הבנק מפרסם את סכום המנימום המבוקש להחזקותיו בחברה, המוערכת לפי הסכום האמור בלפחות 867 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

המועד האחרון להגשת ההצעות הוא ה-5 ביוניד. אגוד מציין בפרסומים שההצעה היא לרכישת ההחזקות במצבן הקיים (As Is) ושהליך המכירה אינו כפוף לדיני המכרזים. הההצעות שיועברו לבנק כפופות לאישור דירקטוריון אגוד וכן לאישור דירקטוריון חוף התכלת.

החלטת הדירקטוריון על מכירת ההחזקות שהתקבלה בסוף חודש פברואר השנה היא חלק ממהלך כולל של התייעלות, אותו אישר דירקטוריון אגוד כבר בנובמבר 2018.  

אגוד שכר את שירותי אפסילון חיתום, שילווה את הבנק בבחינה של מימוש ההחזקות בחוף התכלת ובהוצאה לפועל של העסקה, אם אכן תצא לפועל.

כמקובל בהודעות מסוג זה, הבנק מדגיש גם היום (כמו בהודעה הראשונית על המכירה) שהעסקה העתידית אינה ודאית: "אין כל וודאות כי יתקבלו בבנק הצעות לרכישת החזקותיו בחוף התכלת, או כי ההליך המתואר יבשיל לכדי חתימה על הסכם מחייב למכירת אחזקות הבנק בחוף התכלת", נאמר בהודעה.  

חוף התכלת מחזיקה במקרקעין מהמבוקשים ביותר בישראל, לאורך קו החוף שבין הרצליה לתל אביב, ולצד אגוד מחזיקים בה קבוצת אלייד הפרטית ומשקיעים פרטיים נוספים. הנכסים של חוף התכלת כוללים את הפרויקט של מיקרוסופט המוקם בימים אלה בהרצליה, שבו מחזיקה החברה 20% מהמניות (ואגוד כאמור 15% מנתח זה), לצד ארקו, קנדה ישראל ותדהר (כל אחת מהשלוש מחזיקה 24% בפרויקט). מיקרוסופט חתמה על הסכם שכירות של 21 שנה בנכס, עם דמי שכירות שנתיים של כ-57 מיליון שקל.

נכס נוסף הוא הפרויקט המשותף עם ביג סמוך לסינמה סיטי, מרכז הקניות שבו מחזיקות ביג וחוף התכלת במשותף, 50% לכל אחת מהן. הנכס השלישי הוא קרקע של 400 דונם מזרחית לכביש החוף בין מנדרין לפרויקט מיקרוסופט.

 

בנובמבר 2018 החליט כאמור אגוד על עקרונות לתוכנית פעולה להתייעלות, בעקבות כישלון מהלך המיזוג עם בנק מזרחי (שנפסל על ידי רשות ההגבלים). מטרת התוכנית היתה שפורסמה היא להגדיל את יחסי ההון של הבנק, כך שבמהלך שנת 2019 יעמוד יחס הלימות ההון הראשוני של הבנק על 10.3%, תוך שמירת יציבות הרווחיות והתשואה. בשעתו ציין הבנק שהתוכנית תכלול שינויים תפעוליים ומבניים מסוימים בסניפים וביחידות של הבנק וכן הפסקת פעילות הבנק בתחום הייעוץ הפנסיוני אשר אינה מהווה חלק מליבת פעילות הבנק. 

זאב אבלס יו"ר בנק אגוד זאב אבלס יו"ר בנק אגוד זאב אבלס יו"ר בנק אגוד

תגיות