אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסכם קיבוצי חדש לעובדי הפניקס: תוספת שכר ממוצעת של 10.3% ב-3 שנים צילום: דוד הכהן

הסכם קיבוצי חדש לעובדי הפניקס: תוספת שכר ממוצעת של 10.3% ב-3 שנים

עלות ההסכם ל-2,800 עובדי חברת הביטוח מוערכת ב-120 מיליון שקל לשלוש שנים. תכלול גם מענק של 5.6 מיליון שקל לעובדים לרגל שנת ה-70 להפניקס

06.05.2019, 15:23 | רחלי בינדמן

ההסתדרות, הפניקס חברה לביטוח וועד עובדי החברה, חתמו היום על הסכם קיבוצי חדש לשנים 2019-2021. ההסכם ממשיך את ההסכם הראשון שנחתם בחברה לפני כשלוש שנים, ומוסיף עליו תנאים. ההסכם התלת-שנתי רלוונטי ל-2,800 מעובדי הפניקס, כולל הישגים משמעותיים לקידומם וממשיך לעגן את מערכת יחסי העבודה הטובים בחברה, בהתבסס על התוצאות העסקיות המרשימות שהפניקס מציגה בשנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

בניין הפניקס בגבעתיים, צילום: דוד הכהן בניין הפניקס בגבעתיים | צילום: דוד הכהן בניין הפניקס בגבעתיים, צילום: דוד הכהן

סך עלות ההסכם עומדת על 120 מיליון שקל בתקופת ההסכם, לעובדים עליהם הוא חל (כ-40 מיליון שקל בחישוב שנתי); בין עיקריו: תוספת שכר ממוצעת של כ-10.3% בתקופת ההסכם, כאשר התגמול לא יפחת מ-360 שקל לעובד בתקופת ההסכם או 3% מהשכר, הגבוה ביניהם (ובחישוב שנתי, לכל הפחות 120 שקל או 1% מהשכר, הגבוה מביניהם); ותוספת של 1% להפרשות הפנסיוניות של העובדים, כאשר העלות תחולק באופן שווה בין החברה לעובד.

במסגרת ההסכם שופר מנגנון הבונוסים השנתיים שיינתנו לעובדים בהתאם לעמידה ביעדי הרווח של החברה, והבונוס הכולל יגדל לעומת ההסכם הקודם. מענק נוסף של כ-5.6 מיליון שקל יוענק לעובדים לרגל שנת ה-70 להפניקס, ויתווסף בחלקים שווים לבונוסים השנתיים בתקופת ההסכם.

עוד כולל ההסכם החדש השתתפות של החברה במימון ארוחות צהרים יומיות לעובדים בהיקף של כ-22 מיליון שקל בתקופת ההסכם, הגדלת התקציב הקיים של פעילויות הרווחה לעובדים, העלאת הפרשות המעסיק לקרן השתלמות ל-7.5% לכלל העובדים שסיימו את תקופת הניסיון בחברה וקיבלו קביעות, וכן השוואה בין תנאי ההעסקה של עובדים שעתיים לעובדים חודשיים שסיימו את תקופת הניסיון בחברה בכל הנוגע לימי מחלה, ימי חופשה וימי הצהרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות