אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עירוב שימושים וביקוש לדירות קטנות: הנדל"ן בבת ים משנה כיוון צילום: שאטרסטוק

עירוב שימושים וביקוש לדירות קטנות: הנדל"ן בבת ים משנה כיוון

מתחמים המשלבים מגורים, משרדים ומסחר עומדים לשנות את פניה, והזוגות הצעירים מזהים בה אלטרנטיבה אמיתית לתל אביב היקרה. האם זה הזמן של בת ים?

12.05.2019, 09:28 | יוליה אוחיון

בשיתוף מערכת זירת הנדל"ן

שוק המגורים במרכז הארץ עבר שינויים רבים בשנים האחרונות. השינויים המרכזיים כללו ביקוש גובר לדירות קטנות בעלות 3-2 חדרים, מצד זוגות צעירים, רווקים, משפחות יחידניות וכמובן – משקיעים. תל אביב היתה חלוצה בתחום, עם מיני-פתרונות ביניים כמו דירות גלריה או דירות מחולקות, לעתים באופן יצירתי במיוחד.

על כן, בשנים האחרונות עושות הרשויות המקומיות, בעיקר במרכז הארץ ובאזורי הביקוש, מאמצים גדולים על מנת לספק פתרונות לפלח האוכלוסייה הזקוק לדירות קטנות יחסית. לצד זאת, דגש רב ניתן לעירוב שימושים – מגורים לצד מסחר ומקומות בילוי ופנאי.

קראו עוד בזירת הנדל''ן

בת ים היא דוגמה בולטת למגמה זו. העיר בעלת המבנים הישנים והתדמית האפרורית עוברת כיום מתיחת פנים דרסטית והופכת לאחת ממובילות הטרנדים בשוק המגורים הישראלי. תמהיל האוכלוסייה בה, אופייה השונה משכנתה הצפונית תל אביב, הרכבת הקלה שעתידה לעבור בה וכן תוכניות הפיתוח השאפתניות של העירייה – כל אלה מייצרים תמונה אופטימית למדי.

 

ראש העיר בת ים צביקה ברוט. הודיע כי יעשה הכל למנוע איחוד עם תל אביב , צילום: ראובן קפוצ ראש העיר בת ים צביקה ברוט. הודיע כי יעשה הכל למנוע איחוד עם תל אביב | צילום: ראובן קפוצ'ינסקי ראש העיר בת ים צביקה ברוט. הודיע כי יעשה הכל למנוע איחוד עם תל אביב , צילום: ראובן קפוצ

 

כבר כיום מהווה בת ים אלטרנטיבה כלכלית שפויה למגורים בתל אביב, ועל פי כל התחזיות, בשנים הקרובות היא תהפוך לכוכבת הנדל"ן של גוש דן. והמשקיעים? העירניים שבהם כבר מחככים ידיים בציפייה לאור צמיחתה של בת ים והאפשרויות הרבות שהיא מציעה להשקעות נדל"ן חכמות ומניבות.

מכוונים גבוה

ערי פריפריה רבות ידועות כ"ערי שינה" – ערים למגורים בלבד – מאחר שלא קיים בהן היצע תעסוקתי רב והן מתאפיינות גם בדלות במשאבים עירוניים דוגמת מרכזי מסחר, בילוי ופנאי. במקרים רבים ההיבטים האלה במרקם החיים מנותבים לערים המרכזיות השכנות, והמאזן בין ערי פריפריה לערי המרכז נותר על כנו.

אף שגיאוגרפית היא ממש לא פריפריאלית, עד לפני שנים ספורות נחשבה בת ים עיר חלשה, וגירעונותיה הכבדים אף הביאו לעליית רעיון האיחוד עם תל אביב, העיר העשירה בארץ. אולם, עם כניסתו באוקטובר ללשכת העירייה אמר ראש העיר החדש, צביקה ברוט, כי יעשה כל שביכולתו על מנת למנוע את איחוד הערים. כחלק מהקו הזה, נוקטים כיום בבת ים מדיניות פיתוח מקיפה, אשר חוד החנית שלה מתבטא בקידום פרויקטים בעלי עירוב שימושים.

הביקוש הגובר למגורים בבת ים מחייב את גורמי התכנון המוניציפליים להתגבר על היעדר השטחים הפנויים בשטחה ולייצר בה מרקם חיים אורבני שמיטיב עם התושבים. אחת הדרכים להשיג מטרה זו היא באמצעות בנייה לגובה.

דיור איכותי לכולם

אחד הפרויקטים שמציעים מענה למנעד האוכלוסייה המגוון של בת ים הוא PERI VIEW של פרי נדל"ן מקבוצת אלדד פרי. הפרויקט החדשני, המתפרש על פני 34 קומות, נמצא במיקום אסטרטגי – במרחק הליכה מהים, סמוך לצירי התנועה המרכזיים ובקרבת הרכבת הקלה. הוא כולל 25 קומות מגורים במפרט טכני עשיר במיוחד, בהן דירות 5-2 חדרים ופנטהאוזים, שתי קומות מסחר ושבע קומות משרדים.

הביקוש לפרויקט כה גבוה, עד שבתוך שלושה חודשים מהשקתו נמכרו כ-35 דירות מתוך 75 הדירות בבניין. אחת הסיבות לכך היא שהפרויקט מכיל היצע לא מבוטל של דירות קטנות לצד דירות גדולות – מצרך נדרש ביותר במציאות הבת ימית, בעיקר מצד זוגות צעירים.

"אנחנו גאים לצאת לדרך בפרויקט יוקרתי נוסף בעיר בת ים, המציע עירוב שימושים איכותי ותמהיל דירות מגוון הכולל מספר רב של דירות קטנות. התכנון בפרויקט פרי View מאפשר לאוכלוסיות רבות של זוגות צעירים בתחילת דרכם לרכוש דירה באזור איכותי ומבוקש בהתאם לצורכיהם, וליהנות מכל היתרונות של דיור יוקרתי במרכז העיר, ובמחיר נוח", אומר לירון פרי, מנכ"ל פרי נדל"ן.

עם העיניים לים התיכון

בנייה בבת ים אינה זרה לפרי נדל"ן. מלבד פרי View לחברה שלושה פרויקטים נוספים בעיר – פרויקט היוקרה פרי הורייזן, המצוי בימים אלה בבנייה ויכלול מגדל של 43 קומות ו-206 דירות בשכונת פארק הים החדשה; פרי Art ופרי Blue. החברה נמצאת כיום בתהליך שיווק ובנייה של למעלה מ-2,000 יחידות דיור בפרויקטים בכל הארץ, 15 אלף מ"ר מסחר, 50 אלף מ"ר משרדים ושני בתי מלון. באחרונה מסרה החברה ללקוחותיה למעלה מ-500 דירות.

לדברי פרי, הבחירה בעיר אינה מקרית: "בת ים היא עיר נהדרת שעומדת להפוך בשנים הקרובות לפנינה של גוש דן, ועתידה עוד לפניה. היא מהווה מוקד משיכה למי שרוצה לרכוש כיום דירה במחיר שפוי, וגם לזוגות צעירים שמחפשים לשכור דירות במחירים שלא יחסלו להם את כל המשכורת. לכן היא מצוינת גם עבור משקיעי נדל"ן שיודעים לזהות הזדמנות. אין לי ספק שעכשיו זה השקט שלפני הסערה. ובשנים הקרובות המחירים בבת ים ימשיכו לנסוק".

 

PERI VIEW. כמחצית מהדירות בפרויקט נחטפו בתוך שלושה חודשים , הדמיה: פרי נדל"ן PERI VIEW. כמחצית מהדירות בפרויקט נחטפו בתוך שלושה חודשים | הדמיה: פרי נדל"ן PERI VIEW. כמחצית מהדירות בפרויקט נחטפו בתוך שלושה חודשים , הדמיה: פרי נדל"ן

 

לפי נתוני אתר מדלן, המחיר למ"ר בבת ים כיום הוא 22,663 שקל, ומדד תשואות השכירות הוא הגבוה ביותר מבין ערי החוף – 2.99%, לעומת 2.59% בתל אביב ו-2.77% בנתניה. המשמעות היא שרכישת נדל"ן להשקעה בעיר עתידה להניב רווחים נאים ככל שהביקוש למגורים בה יגבר – תרחיש התואם את כל ההערכות של גורמי התכנון.

נראה אפוא שעם בועת הנדל"ן ההולכת ותופחת בתל אביב, מחירי הדירות המאמירים ופתרונות הדיור "היצירתיים" שכבר הפכו לבדיחה על סטנדרטים נמוכים, דבר אחד בטוח: עתיד הנדל"ן למגורים במרכז נמצא בחלקו הגדול בבת ים, ותנופת הפיתוח הגדולה של העיר עוד לפניה.

לכתבות נוספות היכנסו אל זירת הנדל"ן >>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

עוד בזירת הנדל"ן
המומלצות שלנו