אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסטארט־אפ מאנדיי צמח תוך שנה לשווי של 2 מיליארד דולר

בלעדי לכלכליסט

הסטארט־אפ מאנדיי צמח תוך שנה לשווי של 2 מיליארד דולר

הסטארט־אפ הישראלי שפיתח תוכנה לניהול פרויקטים בחברות וארגונים החל בגיוס ענק של מאות מיליוני דולרים, פחות משנה אחרי הגיוס הקודם

12.05.2019, 07:00 | מאיר אורבך

האם מאנדיי תצטרף למועדון היוניקורן הישראלי? אם שואלים מקורבים לחברה היא קרובה לכך מאוד. לכלכליסט נודע שהחברה החלה בגיוס של כ־250-300 מיליון דולר לפי שווי של 2 מיליארד דולר. אם מאנדיי תצליח להשלים את הגיוס היא צפויה להצטרף למועדון החברות ישראליות השוות יותר ממיליארד דולר - יוניקורן. רק לאחרונה חברת טכנולוגיות הביטוח למונייד הצטרפה למועדון, כשגייסה 300 מיליון דולר בשווי של למעלה מ־1.5 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

מאנדיי היא חברת תוכנה שהוקמה ב2014 על ידי רועי מן וערן זינמן, והיא פועלת במודל של תוכנה כשירות. כיום זוכות חברות רבות הפועלות בעולם זה לביקוש רב בקרב המשקיעים בעולם, בין היתר בעקבות המעבר לענן וגם יכולתן להראות הכנסות מתחדשות עם חוזים קבועים ומשמעותיים.

עובדי חברת מאנדיי. הכפילו את הכנסותיהם בשנתיים האחרונות עובדי חברת מאנדיי. הכפילו את הכנסותיהם בשנתיים האחרונות עובדי חברת מאנדיי. הכפילו את הכנסותיהם בשנתיים האחרונות

מאנדיי מאפשרת לגופים שונים לנהל פרויקטים, תהליכים וקווי ייצור בפשטות. אוניברסיטאות משתמשות בתוכנה לניהול מחקרים, מסעדות ובתי מלון מנהלים באמצעותה סידורי עבודה, וחברה לייצור מטוסים נעזרת בה בתהליך הייצור. המוצר מסייע בכל היבטי העבודה - מתכנון אסטרטגי ועד למשימות שוטפות, לרבות ניהול לקוחות ותפעול משרדי. כעת החברה שואפת להפוך מתוכנת עזר, למערכת הפעלה עצמאית. לשם כך היא השיקה לאחרונה יכולות אוטומציה לסנכרון מידע ממקורות ותוכנות אחרים, לתוך הפלטפורמה שלה, זאת במקום הזנה ידנית של המידע.

עד כה גייסה מאנדיי כ־84 מיליון דולר, כשהסבב האחרון היה ביולי 2018 ועמד על כ־50 מיליון דולר לפי שווי של כחצי מיליארד דולר, לצד אשראי של עשרות מיליוני דולרים מלאומי־טק. הסיבה שמאנדיי יוצאת לעוד סבב גיוס משמעותי, זמן קצר אחרי הקודם, היא ככל הנראה הצלחתה הרבה וההזדמנויות הקיימות בשוק. במוסף 50 הסטארט־אפים המבטיחים של כלכליסט פורסם, שהחברה סיימה את 2017 עם הכנסות של 50 מיליון דולר ואת 2018 עם יותר מ־100 מיליון דולר.

62 אלף חברות משתמשות כיום בתוכנה של מאנדיי, ביניהן קבוצת קרלסברג, מקדונלד'ס, אובר, WeWork וערוץ דיסקאברי. החברה מעסיקה כ־230 עובדים בישראל ובארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
חברה אוכלת עובדיה
כן מוצר מגניב, חברה עם המון הייפ סביבה שמוציאה מיליונים על שיווק סטייל וויקס, גם צמחה משם. אבל ההבדל הגדול מוויקס שזו חברה שמה שמעניין אותה זה לצאת להנפקה בכל מחיר, גם במחיר עבדות ויחס מחפיר לעובדים שלה. מנהלים ילדים שמתיחסיים לאנשים כמו עבדים, שעות מטורפות בכל מיני מניפולציות זולות. אין מה להסתנור מהמוצר או מהמשרדים והפרסום הנוצץ... נכון להיום מקום העבודה הכי נוראי לעבוד בו.
עובד לשעבר  |  13.05.19
37.
מוצר מדהים וחברה מדהימה ממש לא מופתעת.
עובדת עם התוכנה ומנהלת איתה צוות, פרויקטים משימות וידע. התוכנה מדהימה הכניסה לי כ"כ הרבה סדר וארגון, הכל פשוט מתקתק. ומה שמדהים לא פחות, זה הקצב שבו מכניסים שיפורים ושידרוגים למערכת אני בטוחה שהם יגיעו רחוק, כי פשוט מגיע להם
סמדי  |  12.05.19
לכל התגובות