אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברק רוזן ימכור קנאביס ליונתן קולבר ב-30 מיליון שקל

ברק רוזן ימכור קנאביס ליונתן קולבר ב-30 מיליון שקל

חברת קנביט, שבשליטת ברק רוזן, תמכור לפנאקסיה - אותה מוביל קולבר כיו"ר - 6 טון תפרחות קנאביס רפואי לתקופה של 3 שנים; רוזן: "קנביט מנצלת את פעילותה כמגדלת קנאביס רפואי ליצירת הכנסות ראשוניות"

12.05.2019, 08:33 | צלי גרינברג

חברת קנביט חתמה על הסכם עם פנאקסיה במסגרתו תמכור 6 טון תפרחות קנאביס רפואי למשך 3 שנים, במחיר של 5 שקל לגרם לפנאקסיה. סכום העסקה הכולל לתקופה יעמוד על 30 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

קנביטנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 199.6 מיליון שקל. פנאקסיה, אותה מוביל היו"ר יונתן קולבר, אמורה להתמזג לתוך הרודיום, אשר נסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 77.6 מיליון שקל. ברק רוזן, מבעלי השליטה בקנביט, אמר לכלכליסט: "קנביט מנצלת את בסיס פעילותה כמגדלת קנאביס רפואי ליצירת הכנסות ראשוניות וביסוס קשרי פעילות הדדית עם שאר החברות בתחום".

העסקה בין פנאקסיה לבין קנביט ממשיכה עסקה קודמת בין החברות, במסגרתה פנאקסיה תייצר עבור קנביט מוצרי קוסמטיקה ומוצרי קנאביס רפואי, תחת המותג הפרטי שתפתח קנביט. קנביט מתכננת שיווק והפצה של מוצריה, בין היתר, באמצעות המדיקל סנטר בהרצליה, לאחר שחתמה עם רשת המרפאות על הסכם שיווק והפצה. דן אנגל, מנכ"ל המדיקל סנטר, משמש כדירקטור בקנביט.

לקנביט הסכם קיים עם חברת נמסטה טכנולוג'יס הקנדית, במסגרתו היא עתידה למכור כ-2 טון חומר גולמי של קנאביס רפואי בשנה, בהתאם לצרכי ורגולציית המדינה המייבאת, במחיר של 3 דולר (כ-10.7 שקל) לגרם, לאחר החלת הייצוא מישראל.

קנביט פועלת כיום כחוות קנאביס רפואי לריבוי וגידול בגודל 23 דונם בערבה, ועתידה להגדיל את החווה ל-46 דונם, לאחר שקיבלה את אישור היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) לעמידה בתקני האבטחה (IMC-GSP). החברה מעריכה כי לאחר שתגדיל השטח תוכל לגדל עד 20 טון קנאביס רפואי בשנה.

ברק רוזן השתלט על קנביט כחלק מקבוצת משקיעים שרכשה ב-30 בינואר השנה את השליטה בחברה. לאחר העסקה החלה קנביט לכוון לעבר שוק המזון ושוק התרופות. בקופת החברה 70 מיליון שקל, ש-31.4 מיליון מהם נכנסו לאחר הנפקת 19% ממניות החברה ב-18 באפריל השנה. 

ברק רוזן ברק רוזן ברק רוזן

תגיות