אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תמיר פישמן קרנות נאמנות של אלדד תמיר תובעת 1.1 מיליון שקל מטמיר שפירא צילום: מוטי מילרוד

פרסום ראשון

תמיר פישמן קרנות נאמנות של אלדד תמיר תובעת 1.1 מיליון שקל מטמיר שפירא

לאחר תביעתו של המנכ"ל המשותף לשעבר לפני מספר חודשים כנגד החברה, הגישה אתמול תמיר פישמן קרנות נאמנות את תביעתה כנגדו לביה"ד לעבודה; בתביעה נכתב בין היתר: "שפירא הציג אמירות שקריות שתמיר מתעצבן כשעובדים יוצאים להפסקות סיגריה או קפה"; תגובת שפירא: "התביעה נועדה לשמש משקל נגד לתביעה שהגיש טמיר"

14.05.2019, 15:03 | ליטל דוברוביצקי

תמיר פישמן קרנות נאמנות של אלדד תמיר הגישה אתמול לבית הדין לעבודה תביעה בסך 1.1 מיליון שקל נגד טמיר שפירא, שסיים לאחרונה את כהונתו כמנכ"ל משותף בחברת הקרנות של תמיר פישמן קרנות נאמנות, והגיש לאחרונה תביעה כנגדה.

קראו עוד בכלכליסט

בהחלטה ראשונית שניתנה על ידי השופטת רות רונן לאחרונה באותו הליך, הורתה לתמיר ותמיר פישמן קרנות נאמנות לאפשר לשפירא לשמש בשלב זה כמשקיף בישיבות האסיפה הכללית של החברה, ישיבות הדירקטוריון שלה וישיבות הועדות ועוד.

 

אלדד תמיר מנכ"ל תמיר פישמן, צילום: גיל לביא אלדד תמיר מנכ"ל תמיר פישמן | צילום: גיל לביא אלדד תמיר מנכ"ל תמיר פישמן, צילום: גיל לביא

 

 

תמיר פישמן, אחת מחברות קרנות הנאמנות הוותיקות והמרכזיות בשוק ההון הישראלי המנהלת קרנות נאמנות שונות בהיקפים משמעותיים של קרוב ל- 2 מיליארד שקל, תובעת את שפירא בטענה, בין השאר, לנזקים שגרם וגורם כביכול לחברה במהלך העסקתו, סיום העסקתו ולאחריו. החברה טוענת כי היא זכאית לכספי הפיצויים אשר הפקידה עבור שפירא וכי יש לשלול ממנו את פיצויי הפיטורים.

 

במסגרת התביעה נטען כי הנתבע, טמיר שפירא הועסק על ידי החברה כמנכ"ל משותף החל מיום 1.9.17 ועד ליום 31.1.19, "מועד בו סיימה התובעת את העסקתו". החברה טוענת באמצעות עוה"ד מאיה עזריאל לאוב, גילי שטרן ואורי רשף כי "החברה אשר הולכה שולל אחר מצגי שפירא, הסכימה לפנים משורת הדין לוותר על הליך פיטוריו, תוך עמידה על כלל זכויותיה מכוח פיטורים בנסיבות אלה, והגיעה עם הנתבע להסכמה כאמור על סיום העסקתו באופן מתואם עמו. אלא ששפירא, כהרגלו וסגנונו, הפר ברגל גסה גם הסכמה זו.

"מיד לאחר ש"קיבל את שלו" (לפנים משורת הדין) ואת כל הזכויות וההטבות להן היה זכאי מכוח הסכם העסקתו, הגיש נגד החברה תביעה מופרכת במסגרתה מטיח שפירא האשמות בוטות וחסרות כל שחר כלפי החברה. התובעת, אשר העניקה לנתבע תנאי העסקה מתגמלים ומטיבים, טיפחה אותו וקידמה אותו, 'זכתה' מהנתבע ליחס בריוני וסחטני ולחוסר הכרת טובה מהמדרגה הראשונה וכן להפרה חמורה ביותר של חובותיו כנושא משרה".

טמיר שפירא מנכ"ל משותף לשעבר בתמיר פישמן קרנות נאמנות טמיר שפירא מנכ"ל משותף לשעבר בתמיר פישמן קרנות נאמנות טמיר שפירא מנכ"ל משותף לשעבר בתמיר פישמן קרנות נאמנות

עוד טענה החברה בתביעה כי "שפירא אשר מכוח תפקידו הבכיר בחברה היה חב בחובת אמונים מוגברת והגבוהה ביותר כלפי החברה, פגע באמון החברה ונקט בפעולות של יצירת אווירה עכורה וקלוקלת בין עובדי החברה ומחנאות והכל מתוך רצון ושאיפה לקדם את האינטרסים האישיים (הפסולים) שלו, גם במחיר של גרימת נזקים לחברה ולשמה הטוב...

"כך, נתקבלו אצל מנהלת כוח האדם בחברה, תלונות מצד עובדות החברה, על התבטאויות חריגות של הנתבע (אשר הוגדרו על ידן כאמירות "שוביניסטיות נוראיות") ויוזכר כי הנתבע החזיק בתפקיד הבכיר ביותר בחברה - מנכ"ל משותף. הנתבע נקט בהתבטאויות חריגות מול מנהלים בכירים בחברה, לרבות מול סמנכ"ל הכספים (ציטוט " יכול לנגב עם התקציב"), הנתבע הטיל מורא על עובדים ואסר עליהם לנהל שיחות עם אלדד תמיר, מנכ"ל משותף עם הנתבע".

עוד נטען בתביעה כי "שפירא יצר 'מחנות' עובדים בחברה. הנתבע הציג אמירות שקריות בפני העובדים בחברה, אשר קשורות בתמיר לרבות, אמירות כי תמיר בחר לעבור לשבת במרחב הפתוח במשרדי החברה מתוך מטרה "לפקח על העובדים". כמו כן, נאמר לעובדים כי תמיר בודק את העובדים ומתעצבן כשהם יוצאים להפסקות סיגריה/קפה וכד' - דברים אשר לא היו ולא נבראו", נטען.

מבאי כוחו של טמיר שפירא, עוה"ד עומר יניב ונדב יריב, נמסר: "טמיר שפירא הינו מנהל מוערך ומסור אשר תחת כהונתו כמנכ"ל הגיעה החברה להישגים יוצאי דופן. משכך, כבר על פני הדברים ניכר כי התביעה הטקטית והמלאכותית שהוגשה בביה"ד האזורי לעבודה ואשר טרם נמסרה לשפירא, נועדה לשמש "משקל נגד" לתביעה שהגיש טמיר שפירא לפני מספר חודשים במסגרתה בית המשפט המחוזי כבר נעתר לבקשתו והוציא כנגד תמיר פישמן ואלדד תמיר צווי מניעה זמניים. כפי שנדחו טענותיהם בבית המשפט המחוזי לעניינים כלכליים, כך תדחנה גם טענותיהם המופרכות בביה"ד לעבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות