אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חושפת מגבלות חדשות על הפצת תוכן פוגעני בווידאו חי צילום: youtube

פייסבוק חושפת מגבלות חדשות על הפצת תוכן פוגעני בווידאו חי

הרשת החברתית תחסום ותרחיק משתמשים שיפיצו סרטוני Live בהם מתועדות פעולות פשיעה וטרור; הפיתרון הזה יאפשר לחברה לצמצם הפצת תכנים פוגעניים, מבלי שתצטרך לבדוק פרטנית כל קליפ שמשודר חי

15.05.2019, 12:23 | רפאל קאהאן

פייסבוק הודיעה אמש (ד') על הטלת מגבלות בפרסום וידאו חי, כדי למנוע חשיפה לא מבוקרת של תוכן פוגעני. מעתה, תחסום הרשת החברתית משתמשים שיפרסמו לינקים לתיעודי תוכן פוגעני בשידור חי. כך, סבורה החברה, תוכל לצמצם הפצה של תכנים פסולים בפלטפורמת השידור.   

קראו עוד בכלכליסט

המגבלה היא תוצאה ישירה של הטבח שבוצע במסגדים בניו זילנד במרץ האחרון - טבח שתועד בזמן אמת ברשת החברתית ושותף שוב ושוב בידי ניאו נאצים, כשהחברה התקשתה לעצור זאת. גיא רוזן, סגן נשיא פייסבוק לשימוש הגון, הודה שהחברה מחפשת דרכים למנוע את הישנות האירועים האלה.

תיעוד הטבח בניו זילנד, צילום: youtube תיעוד הטבח בניו זילנד | צילום: youtube תיעוד הטבח בניו זילנד, צילום: youtube

"חיפשנו כל עת דרכים כדי למנוע מהשירות שלנו להפוך לפלטפורמה להפצת שנאה או לפגיעה באחרים" כתב בבלוג פייסבוק. הוא הודיע שהחברה תשקיע כ-7.5 מיליון דולר בשיתופי פעולה עם חוקרים שיסייעו לה למצוא דרכים לשפר את מנגנוני הניתוח והבקרה של תכני וידאו ותמונות.

המדיניות החדשה של פייסבוק היא פיתרון מאוד נוח עבורה: החרפה של התייחסותה להפצת תוכן בעייתי, אך במבנה שלא יחייב אותה לבדוק כל סרטון שמתפרסם - פעולה יקרה ומסובכת טכנית, שתעכב את השידורים. בצורה זו תוכל החברה לצמצם את הפצת התכנים בידי משתמשים שלמעט אותה הפצה, לא עוברים על תנאי השימוש. בפועל, אין כלי שמונע פרסום תוכן פוגעני בשידור חי, ולא ידוע כיצד מתכננת החברה להתמודד עם הבעיה הזו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות