אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענקית האופנה ומוצרי היוקרה Kering תפסיק להעסיק דוגמניות מתחת לגיל 18 צילום: Pascal Le Segretain, Dominique Charriau

ענקית האופנה ומוצרי היוקרה Kering תפסיק להעסיק דוגמניות מתחת לגיל 18

החברה הצרפתית שבבעלותה מותגי אופנה כמו גוצ'י, סן לורן ואלכסנדר מקווין, הודיעה שהמדיניות החדשה שלה תכנס לתוקף כבר ב-2020; שרה זיף, מייסדת הארגון Model Alliance: "מדובר בצעד חיובי, אך המדיניות החדשה אינה כוללת מנגנון ממשי לאכיפה. יש חשש שמדובר ב'מס שפתיים בלבד'"

16.05.2019, 11:17 | שירות כלכליסט

ענקית האופנה ומוצרי היוקרה קרינג (Kering) הודיעה כי תפסיק להעסיק דוגמניות מתחת לגיל 18.

קראו עוד בכלכליסט

המדיניות החדשה של החברה הצרפתית שבבעלותה מותגי אופנה כמו גוצ'י, סן לורן ואלכסנדר מקווין, אמורה להיכנס לתוקף במהלך תצוגות האופנה לסתיו וחורף 2020-2021.

דוגמניות, צילום:  AFPRelaxnews דוגמניות | צילום: AFPRelaxnews דוגמניות, צילום:  AFPRelaxnews

מנכ"ל החברה, פרנסואה הנרי – פינו מסר בהצהרה כי החברה מודעת להשפעה שיש לה על הדורות הצעירים. "אנחנו מאמינים שיש לנו אחריות לקדם את המדיניות הטובה ביותר בסקטור היוקרה, ואנחנו מקווים ליצור תנועה שתעודד אחרים ללכת בעקבותנו", מסר. ההנחייה תהיה תקפה בתצוגות אופנה ובצילומים.

שרה זיף, מייסד הארגון Model Alliance מסרה בתגובה כי מדובר "בצעד חיובי לקראת ביטול הלחץ הגדול המופעל כיום על דוגמניות לשמור על גזרה של נערות ולנקוט בצעדים קיצוניים כדי לרדת במשקל". עם זאת, היא ציינה כי המדיניות החדשה אינה כוללת "מנגנון ממשי לאכיפה", ולכן היא חוששת שיתגלה בסופו של דבר כי מדובר ב"מס שפתיים בלבד".

ההחלטה של קרינג מצטרפת למהלך דומה מצד קונדה נסט, ההוצאה לאור של מגזין האופנה ווג, שבאוגוסט השנה שעברה הודיעה כי תפסיק להשתמש על דפי המגזין בדוגמניות מתחת לגיל 18, אלא אם הכתבה עוסקת בהן.

מועצת מעצבי האופנה של ארה"ב (CFDA) פרסמה התחייבות דומה בשנה שעברה. "דוגמניות צעירות עדיין מתפתחות, הן עלולות לסבול ממחסור בביטחון, בחוזק, בניסיון ובבגרות הנדרשים כדי להתמודד עם הלחץ של העבודה", הגיב בזמנו מנכ"ל המועצה סטיבן קולבי.

תגיות