אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרווח הנקי ברבעון הוכפל והנפקת חברת הגמל של אלטשולר יוצאת לדרך צילום: יחצ

פרסום ראשון

הרווח הנקי ברבעון הוכפל והנפקת חברת הגמל של אלטשולר יוצאת לדרך

דוחות חברת הגמל והפנסיה של אלטשולר חושפים זינוק של 30% בהכנסות ברבעון הראשון שהסתכמו ב-153 מיליון שקל, ורווח נקי של 18.2 מיליון שקל; החברה אימצה מדיניות חלוקת דיבידנד של 75% מרווחיה ומקווה שהשוק ינפק לה שווי שבין 800 למיליארד שקל

21.05.2019, 09:11 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת הגמל והפנסיה של אלטשולר שחם מקבלת רוח גבית לחלומות ההנפקה שלה לפי שווי מפולפל של כמיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט


מדוחות החברה לרבעון הראשון של 2019 עולה כי הרווח הנקי הכפיל את עצמו ועמד על 18.2 מיליון שקל לעומת 9.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

הצמיחה האדירה של אלטשולר, שנהנתה בשנתיים האחרונות מקצב גיוסים חסר תקדים של כמיליארד שקל בחודש תוך שהיא מדלגת על פסגות כחברת הגמל הגדולה בישראל, מתחילה לחלחל לשורה התחתונה. זאת למרות ההוצאות הכבדות בגין השיווק (עמלות הסוכנים) והתפעול. נכון לסוף הרבעון ניהלה חברת הגמל והפנסיה של אלטשולר, המנוהלת על ידי יאיר לוינשטיין שהוא גם שותף בחברה, נכסים בהיקף של 87.5 מיליארד שקל.
      

יאיר לוינשטיין, צילום: יחצ יאיר לוינשטיין | צילום: יחצ יאיר לוינשטיין, צילום: יחצ


 

        

ההכנסות מדמי ניהול בקופות הגמל והפנסיה ברבעון הסתכמו ב-153.3 מיליון שקל, עלייה של 30% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. בתוספת רווחים מהשקעות והכנסות אחרות, הסתכמו ההכנסות ב-158 מיליון שקל.

לרווח ברבעון תרמו רווחי השקעות של 4.2 מיליון שקל לעומת חצי מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד. בנטרול רווחי ההשקעה, הזינוק ברווח הנקי נמוך יותר. לשם השוואה - העמלות, הוצאות השיווק והוצאות הרכישה ברבעון עמדו על 58.6 מיליון שקל, עליה צנועה יותר בהשוואה לעליה בהכנסות של 21%. סך ההוצאות הסתכמו ב-131.1 מיליון שקל, עלייה של 26% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

לפי הדוח, ב-15 במאי הקצתה חברת הגמל ללוינשטיין ולאלטשולר שחם המחזיקים יחד בחברת הגמל 134,082 מניות כנגד הזרמת הון לחברה בהיקף של 70 מיליון שקל.

באותה עת אישר הדירקטוריון חלוקת דיבידנד בהיקף של 102 מיליון שקל וכן את טיוטת התשקיף הראשונה להצעת מכר של מניות החברה. הדירקטוריון לקראת ההנפקה אימץ מדיניות חלוקת דיבידנדים בהיקף של 75% מהרווחים הראויים לחלוקה וכן מדיניות תרומות שלא תעלה על 5.4 מיליון שקל לשנה. כמו כן הוסדרו מערכות ההסכמים בין השותפים והסכמי שכר מעודכנים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות