אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השנידמנים מבקשים מביהמ"ש אישור לרכוש את מניות ביטוח ישיר בהתאם להערכת שווי

השנידמנים מבקשים מביהמ"ש אישור לרכוש את מניות ביטוח ישיר בהתאם להערכת שווי

ביטוח ישיר נסחרת לפי שווי שוק של 2.18 מיליארד שקל והשנידמנים מעוניינים לרכוש את חלקו של הציבור לפי השווי הבורסאי - הזהה להערכת השווי שפרסמה אתמול; בעלת השליטה חברת צור שבבעלות משפחת שנידמן מבקשת מביהמ"ש אישור לביצוע הרכישה הכפויה במחיר האמור

21.05.2019, 15:38 | רחלי בינדמן

קבוצת צור שמיר שבשליטת משפחת שנידמן, השולטת בקבוצת ביטוח ישיר, החליטה להגיש בקשה לבית המשפט במטרה להפוך את ביטוח ישיר הנסחרת בבורסה לחברה פרטית, לפי שווי של 2.18 מיליארד שקל באמצעות רכישה של מניות המיעוט.   

קראו עוד בכלכליסט

השנידמנים מעוניינים למעשה לרכוש את החזקות בעלי מניות המיעוט, שבבעלותם נתח של כ-19% מהמניות. זאת על מנת לעמוד דרישות חוק הריכוזיות המחייב את השטחתה של הפירמידה העסקית עד סוף 2019 - במקרה זה, באמצעות מחיקת השכבה של ביטוח ישיר.  

בקבוצת צור מעוניינים להפוך את ביטוח ישיר לפרטית בדרך של הסדר בין בעלי המניות של החברה הבת, ביטוח ישיר, על פי סעיף 350 לחוק החברות. לפי הההסדר בסעיף זה, צור תרכוש מניות של החברה הבת ביטוח ישיר בתמורה לשווין כפי שנקבע בהערכת שווי שנתקבלה בידי דירקטוריון החברה מאת מעריך שווי חיצוני ופורסמה אתמול - הערכת השווי העניקה לביטוח ישיר שווי דומה לשווי בו היא נסחרת בבורסה.

במסגרת החלטתו כאמור, פנה דירקטוריון צור לדירקטוריון ביטוח ישיר על מנת שיחווה דעתו בדבר הוגנות ההסדר המוצע במסגרת הבקשה וזאת בהתאם לסעיף 25(ז) לחוק הריכוזיות, בטרם תוגש הבקשה לבית המשפט.

ביטוח ישיר מחזיקה בשלוש פעילויות מרכזיות - חברת הנדל"ן אדגר, חברת הביטוח איי.די.איי וחברת מימון ישיר שאותה מתכוונת הקבוצה להנפיק בעתיד. השוק כבר מחכה תקופה להצעת הרכש ומחיר המניה מתמחר כבר את ההצעה הצפויה.

מוקי שנידמן מוקי שנידמן מוקי שנידמן

תגיות