אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"לא כל חקיקה בתחום המשפט היא קץ הדמוקרטיה – ולא ניתן להסתיר פגמים"

פרסום ראשון

"לא כל חקיקה בתחום המשפט היא קץ הדמוקרטיה – ולא ניתן להסתיר פגמים"

יממה לאחר התארגנות בכירי עורכי הדין בישראל לקמפיין הגנה על מערכת המשפט, יוצא קמפיין נגדי מטעם סיעת אמונה תחת הכותרת: "לא סתימת פיות ולא D9"

21.05.2019, 20:08 | ליטל דוברוביצקי

יממה לאחר התארגנות בכירי עורכי הדין בישראל לקמפיין הגנה על מערכת המשפט במשרד גולדפרב זליגמן, יוצא היום לאור קמפיין נגדי - הפעם מטעם סיעת אמונה במשפט, המתמודדת על ראשות לשכת עורכי הדין, תחת הכותרת: "לא סתימת פיות ולא D9 - אמונה במשפט".

אתמול, במסגרת התארגנות עורכי הדין הבכירים, אמר עו"ד אייל רוזובסקי כי "לכולנו יש תחושה שיש כוונה לעלות עם D9 על בית המשפט העליון". ראשי סיעת אמונה במשפט, עורכי הדין יצחק נטוביץ ויוסי ויצמן, הסבירו כי הם יוצאים נגד הקולות המבקשים להחניק את הביקורת המושמעת באחרונה נגד מערכת המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

עו"ד יצחק נטוביץ ועו"ד יוסף ויצמן עו"ד יצחק נטוביץ ועו"ד יוסף ויצמן עו"ד יצחק נטוביץ ועו"ד יוסף ויצמן

"הקולות שנשמעו נגד הביקורת צורמים ומעוררים תמיהה. כשם ששינויים במערכת המשפט יכולים להתבצע רק בהדברות וחוכמת מעשה, כך התמודדות עם יוזמות חקיקה למיניהן לא יכולות להתבצע בכוחנות ובאיומי השתקה והשבתה. סוגיית הפרדת הרשויות מורכבת ומסובכת. היא זקוקה למח, לא לכח", אמרו נטוביץ וויצמן.

"אנחנו באים בידיים נקיות ובעין טובה, במטרה לחזק את מערכת המשפט ולהשביח אותה. אין לנו אינטרסים זרים. אנחנו רוצים מערכת משפטית חזקה ועצמאית, אמינה ומדוייקת. מערכת קשובה לקולות העולים מהשטח ולא מערכת שמתבצרת בשגיאותיה מול המערכת הפוליטית", אמרו ראשי אמונה במשפט.

השניים הוסיפו כי "לא כל חקיקה בתחום המשפט, היא קץ הדמוקרטיה. אין מערכת שחפה מטעויות ואין צדיקים רק בצד אחד של המאזניים. יש לנו מדינה אחת, ממשלה אחת ומערכת משפטית אחת. אנחנו - ציבור עורכי הדין - רואים במערכת המשפטית, ובבתי המשפט בראשה, כבית שלנו. לא ניתן להרוס את המערכת המשפטית, אבל בה בעת ובאותה נשימה, לא ניתן לטייח ולהסתיר פגמים. יש מה לתקן במערכת המשפטית. אבל התיקון יכול להיעשות רק מבית, מבפנים, מתוך המערכת ולא ממבקשי נפשה".

יש לציין כי במפגש של עורכי דין שהתקיים אתמול, הדגישו כולם כי אין מדובר במפגש פוליטי של ימין או שמאל וכי המטרה היא לשמור על הדמוקרטיה. בין המשתתפים אתמול בכנס עורכי הדין הבכירים היו: עו"ד צביקה בר נתן היוזם, אהרון מיכאלי, עמית פינס, רלי לשם, דוד תדמור, רונן עדיני, איתן מעוז, ציון אמיר, אבי חימי, גיא גיסין, ברוריה לקנר, עמית בכר, נדב ויסמן , אלקס הרטמן, ברק טל ורבים נוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
לא כל חקיקה - רק חקיקה שמאפשרת לממשלה לבטל פסיקות של בית משפט. לממשלה כבר יש רוב בכנסת
מה ההבדל בין הדמוקרטיה הצפויה בישראל בעוד שלוש ארבע שנים לבין הלא דמוקרטיות הערביות שמסביב? אין הפרדת ראשיות שמפקחות מאזנות ובולמות אחת את השניה - גם כאן וגם כאן אנשי ציבור מקבלים מתנות יקרות - גם כאן וגם כאן שוחד ורווחים שלא כחוק לכיסם הפרטי של אנשי ציבור - גם כאן וגם כאן הכסף זורם מהעם לשבט הפריווילגי שמקורב לשילטון ולמקורבי השליטים - גם כאן וגם כאן דיכוי דעות נגד הממשל והראיס - אם זה תלוי בביבי אז יפה שעה אחת קודם "בחירות" בהם יש רוב אוטומטי למפלגת השילטון : גם אצלינו מצביעי הליכוד האוטומטים + דתיים אוטוטו מגיעים לרוב כשנעלמים כל ההבדלים בין ישראל לארצות ערב, אז בזכות מה אפשר לקרוא לישראל שאחרי חוק ההתגברות דמוקרטיה?
מה הופך את ישראל לדמוקרטיה?  |  21.05.19
לכל התגובות