אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחאת האקדמאים: 134 פרופסורים ודוקטורים חתמו על עצומה להקמת "קואליציה למען שלטון החוק" צילום: חיים צח

מחאת האקדמאים: 134 פרופסורים ודוקטורים חתמו על עצומה להקמת "קואליציה למען שלטון החוק"

לאחר מחאת עורכי הדין הבכירים, גם הפרופסורים מוטרדים מהשינויים המוצעים בחוק. "אי אפשר להתעלם מכך, שהשינויים המוצעים נגועים, בין היתר, בשיקולים פסולים, הנוגעים לרצון להגן על נבחרי ציבור מסוימים מפני הליכים משפטיים", נכתב בהודעה

22.05.2019, 12:45 | שירות כלכליסט
לאחר מחאת עורכי הדין הבכירים מגיעה מחאת האקדמאים המשפטיים. 134 פרופסורים ודוקטורים חתמו על עצומה בה הודיעו על הקמת "הקואליציה של הפקולטות למשפטים למען שלטון החוק".

בין היתר נאמר בהודעה: "יש בינינו דעות שונות בנושאים כגון שפיטות, ביקורת שיפוטית והיחסים הראויים בין הכנסת, הממשלה ובית המשפט. אולם כולנו מאוחדים בדעה המקצועית שחלק מהתוכניות המקודמות, לפי הדיווחים, במסגרת המשא ומתן הקואליציוני, הן יוזמות מסוכנות ביותר שיסבו נזק בלתי הפיך לשלטון החוק ולמסגרת הדמוקרטית של ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

פרופסור מרדכי קרמניצר, צילום: נמרוד גליקמן פרופסור מרדכי קרמניצר | צילום: נמרוד גליקמן פרופסור מרדכי קרמניצר, צילום: נמרוד גליקמן

"לפי הפרסומים, יש כוונה להעביר שינויים דרמטיים במבנה השלטון בישראל בהליך מזורז (של "בליץ חקיקתי") באופן שאינו מאפשר התייעצות רחבה, דיאלוג בין הרשויות ושקילת ההשלכות של אותם שינויים. אנו מוטרדים על כן גם מהתהליך המסתמן לנגד עינינו.

"לבסוף, אי אפשר להתעלם מכך, שהשינויים המוצעים נגועים, בין היתר, בשיקולים פסולים – כאלה הנוגעים לרצון להגן על נבחרי ציבור מסוימים מפני הליכים משפטיים – ונקודה זו מכתימה בכתם של שחיתות שלטונית את כל המהלך החקיקתי".

בין החותמים: מרדכי קרמניצר, ידידה שטרן, יובל שני, מני מאוטנר, פרנסיס רדאי, יופי תירוש, יורם שחר, ארנה בן נפתלי, יואב דותן, סוזי נבות, רות הלפרין-קדרי, גד ברזילי, איסי רוזן-צבי ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות