אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועדוני אייקון סידרו להולמס פלייס עלייה ברווח, למרות שחיקה במספר המנויים

מועדוני אייקון סידרו להולמס פלייס עלייה ברווח, למרות שחיקה במספר המנויים

רשת מועדוני הכושר רשמה ברבעון הראשון של 2019 הכנסות של 101 מיליון שקל - עלייה של 7% ביחס לתקופה המקבילה; ההכנסות ממותג הלואו קוסט אייקון זינקו ב-115% ל-12.2 מיליון שקל; תקן חשבונאי חדש הוביל לעלייה של 36% ברווח התפעולי

22.05.2019, 17:50 | חזי שטרנליכט

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הולמס פלייס הציגה שחיקה במספר המנויים, אבל הגדילה את הרווח הממוצע מלקוח וסיימה את הרבעון עם צמיחה ברווח ובהכנסות.

קראו עוד בכלכליסט


רשת מועדוני הספורט רשמה ברבעון הראשון של 2019 הכנסות של 101 מיליון שקל - עלייה של 7% ביחס לתקופה המקבילה ב-2018. הרווח התפעולי המתואם צמח ב-36% ל-6.1 מיליון שקל לעומת 4.49 מיליון שקל ברבעון המקביל. החברה הושפעה מיישום תקן חשבונאי חדש (IFRS 16), אולם גם בנטרול ההשפעה החד פעמית רשם הרווח התפעולי עלייה חדה.

הרווח הנקי המתואם המיוחס לבעלי המניות עלה בשיעור מתון יותר של 4%, ועמד על 3.7 מיליון שקל.

       

מכון כושר של הולמס פלייס מכון כושר של הולמס פלייס מכון כושר של הולמס פלייס


       

בחלוקה מגזרית, מגזר מותג הפרימיום של הרשת, הולמס פלייס, שמר על יציבות עם הכנסות של 88.9 מיליון שקל, בעוד מותג הלואו-קוסט אייקון הוסיף להיות מנוע צמיחה משמעותי, עם זינוק חד של 115% בהכנסות, שהסתכמו ב-12.2 מיליון שקל בהשוואה ל-5.6 מיליון שקל ברבעון הראשון אשתקד.

מספר המנויים במהלך הרבעון עלה ב-14 אלף איש, ובסיומו עמד על 132 אלף. עם זאת, הרשת מציגה בדו"חות גם את המספר הממוצע של המנויים במהלך כל הרבעון, נתון שהראה על שחיקה בין הרבעון הראשון של 2019 למקבילו. הממוצע הנוכחי ברבעון הראשון עמד על 103.04 אלף מנויים לעומת 103.6 אלף מנויים בממוצע ברבעון המקביל אשתקד - שחיקה של 0.5%.

החברה הצליחה להגדיל את ההכנסה החודשית הממוצעת למנוי (ARPU) בשני מגזרי הפעילות, מגזר הולמס פלייס עם הכנסה ממוצעת למנוי של 287.6 שקל בחודש ומגזר אייקון עם הכנסה ממוצעת למנוי של 161.2 שקל בחודש.

קרן שתוי, מנכ"לית הולמס פלייס, מסרה: "אנו מסכמים רבעון מוצלח נוסף בפרמטרים הפיננסיים העיקריים, המעידים על המשך יישום של תכנית הצמיחה המואצת של קבוצת הולמס פלייס.

"אנו ממשיכים בתוכנית העבודה בתכנון והקמה של שלושה מועדוני פמילי נוספים – בחדרה, כפר סבא והרצליה, ובפתיחה של לפחות עוד ארבעה מועדוני אייקון נוספים עד סוף השנה הנוכחית, בנוסף לארבעה שכבר נפתחו ברבעון הראשון של 2019. במקביל, הולמס פלייס ממשיכה לשים דגש מירבי על רמת השירות הניתנת לחברי המועדונים".


מניית הולמס פלייס טיפסה היום בבורסה בת"א  ב-1.6%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות