אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אביחי ורדי פורש מהמירוץ לראשות הלשכה וחובר לאבי חימי

אביחי ורדי פורש מהמירוץ לראשות הלשכה וחובר לאבי חימי

בתמורה הובטח לורדי שימונה כממלא מקום ראש הלשכה ויו"ר החברה הכלכלית; מבדיקת "כלכליסט" עולה, כי בשלב זה קיבלו שני אנשים שונים הבטחה מעו"ד חימי להתמנות כממלאי מקומו

28.05.2019, 11:56 | ענת רואה

רגע לפני הבחירות בלשכה עוד מועמד פורש: עו"ד אביחי ורדי הודיע לפני זמן קצר כי לא יתמודד לראשות הלשכה אלא הוא חובר למחנה של עו"ד אבי חימי, ראש הלשכה הזמני. 

קראו עוד בכלכליסט

ל"כלכליסט" נודע כי בתמורה הובטח לורדי שאם חימי יבחר, הוא ימונה כממלא מקום ראש הלשכה וכן נמסרה הבטחה למנות אותו ליו"ר החברה הכלכלית של לשכת עורכי הדין. רק לאחרונה מונה לתפקיד יו"ר החברה הכלכלית עו"ד נידאל עוואדה, לאחר שהלשכה השתלטה על פעילותה והחליטה למנות את עוואדה במקומו של עו"ד משה טייב. 

מימין עו"ד אבי חימי ועו"ד אביחי ורדי מימין עו"ד אבי חימי ועו"ד אביחי ורדי מימין עו"ד אבי חימי ועו"ד אביחי ורדי

חבירת ורדי לחימי מתרחשת מספר שבועות לאחר שעו"ד אילן בומבך הודיע על פרישה מהמירוץ וחבירה לעו"ד ציון אמיר. השניים סיכמו שבומבך ימונה כ"נשיא הלשכה", תפקיד שלא היה קיים בעבר, אך הוא כנראה שקול לממלא מקום.

בפוסט שפרסם ורדי לפני זמן קצר בפייסבוק הוא כתב "כשיצאתי לדרך עמד לנגד עיני דבר אחד – הרצון לבצע שינוי דרמטי בלשכת עורכי הדין. פגשתי מאות ואלפי עו"ד שהצטרפו אלי הסתכלתי לכם בעיניים והתחייבתי – נושא הכספים בלשכה יעבור שינוי ובקרה. כל עו"ד ידע מתי איך ולאן הולך הכסף...".

בהמשך כתב ורדי: "היום, לאחר מו"מ עם כל הצדדים, אני עומד ליד אבי חימי ויודע שהשינוי יכול להפוך למציאות. קיבלתי החלטה לפרוש מהמרוץ ליו"ר הלשכה ולתמוך בעו"ד חימי לאחר שקיבלתי לידי את הסמכויות הנדרשות לצורך שינוי אמיתי, בנושא הכספים, בשקיפות, בכבוד המקצוע".

מבדיקת "כלכליסט" עולה, כי בשלב זה קיבלו שני אנשים שונים הבטחה מעו"ד חימי להתמנות כממלאי מקומו. הראשון היה עו"ד ליאור שפירא שחבר אליו וכעת התואר הובטח גם לעו"ד ורדי. הבעיה היא שלראש לשכה יש רק ממלא מקום אחד. מקורבי ורדי אמרו כי שפירא קיבל הודעה שבסופו של דבר הוא לא יוכל להתמנות כממלא מקום. שפירא סירב להגיב לפניית "כלכליסט" בנושא.

עו"ד שפירא מסר בתגובה: "אני לא מכיר סיכום מסוג זה אבל אני כן מכיר מי שירצה להפיץ סיכום כזה. בכל מקרה השאלה לא רלוונטית כיום , שכן בחירת מ״מ ראש הלשכה מתקיימת בהצבעה של המועצה החדשה. זו החלטה לגמרי שלה".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות