אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא מחכה לאישור מהיק"ר: ברק רוזן ישקיע בקנביט

לא מחכה לאישור מהיק"ר: ברק רוזן ישקיע בקנביט

קבוצת ההשקעות שמוביל רוזן תשלים את ההשקעה המתוכננת בחברת הקנאביס, כשרוזן יחזיק רק ב-4.98% ממניות החברה וכך לא יהפוך לבעל עניין לאחר שלא קיבל אישור לכך מהיחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות; רוזן יעניק הלוואה של 12 מיליון שקל למשקיע נוסף, ויקבל תמורתה מניות המירות שיוכל לממש אם ערעורו ליק"ר יתקבל

30.05.2019, 19:34 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

למרות שברק רוזן לא קיבל אישור להפוך לבעל עניין: חברת הקנאביס קנביט פארמסוטיקלס דיווחה הערב (ה') כי קבוצת ההשקעה בראשות רוזן תשלים את השקעתה בחברה עד ל-2 ביוני השנה. הקבוצה תשקיע 32 מיליון שקל תמורת כ-52% מהון מניותיה של קנביט, שנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 87.2 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ההשקעה יוצאת לדרך לאחר שקבוצת המשקיעים ויתרה על חלק מהתנאים המתלים ולאחר שהוסכם כי רוזן לא יהפוך לעת עתה לבעל עניין בחברה. זאת לאחר שהיק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות, המעניקה רישיון פעילות לחברות קנאביס רפואי) לא אישר לו להפוך לבעל עניין בחברה. ביחידה במשרד הבריאות לא ציינו מה הנימוק להחלטה.

           
ברק רוזן ברק רוזן ברק רוזן


     
החברה ציינה בדיווח שרוזן יחזיק ב-4.98% מהון מניות החברה בלבד. רוזן יעניק הלוואה בגובה 12.15 מיליון שקל למשקיע נוסף בקבוצה, ירון נאור, ותמורתה יקבל מעל 5 מיליון מניות המירות, שיומרו אם ערעורו על החלטת היק"ר יתקבל והוא יורשה להפוך לבעל עניין.

"אם יתקבל אישור היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות לרוזן כבעל עניין בחברה", ציינה החברה בדיווח, "רוזן יהיה מחויב להמיר את ההלוואה למניות".

עוד ציינה קנביט כי זכות ההמרה של רוזן תהיה ניתנת להסבה חלקית או מלאה לצדדים שלישיים לפי שיקול דעתו הבלעדי של רוזן, וכי בתקופת ההמרה התחייב נאור שלא לעשות כל עסקה במניות ההמרה.

כל גורם המבקש להיות בעל עניין בחברת קנאביס חייב לעבור את אישור היק"ר. לאחר מעבר תיקון פקודת הסמים המסוכנים ב-25 בדצמבר 2018 ניתנו גם למשטרת ישראל סמכויות פיקוח ואכיפה על עיסוק הקנאביס הרפואי, וסמכויות לוועדה חיצונית כדי לבחון מתן או מניעה של רישיון עיסוק בקנאביס במקרים של חילוקי דעות בין המשטרה לבין היק"ר.
 

במסגרת תיקון החוק האמור, ניתן רישיון לעיסוק בקנאביס לפי שיקול דעתו של מנהל היק"ר, כאשר כיום מכהן בתפקיד יובל לנדפשט. רוזן, בעל שליטה משותף בחברת הנדל"ן קנדה ישראל, ביקש להפוך לבעל שליטה בקנביט ב-30 בינואר השנה, כשחתם יחד עם קבוצת משקיעים על הסכם השקעה משותפת של 24 מיליון שקל בחברה.

מאז גדל סכום ההשקעה ל-32 מיליון שקל עם כניסתם של משקיעים נוספים - שעתידים היו להחזיק מעל 59% ממניות החברה. ב-18 לאפריל השנה הנפיקה החברה 19% ממניותיה וגייסה 31.4 מיליון שקל מהציבור, ובכך דוללה הקבוצה ל-52% החזקה. באותו היום החברה גם אישרה את העסקה עם קבוצת המשקיעים בראשות רוזן.

לאחר ההודעה על סירוב היק"ר לאשר את רוזן כבעל עניין הודיעה קבוצת המשקיעים לחברה, כי היא מוותרת על כל התנאים המתלים הקבועים בהסכם ההשקעה (שטרם התקיימו עד למועד הדיווח), ובכוונתה להשלים ההשקעה עד לסוף חודש מאי 2019 בין אם רוזן יאושר כבעל עניין בחברה ובין אם לא.

תגיות