אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין על דרישת בנק ישראל בעניין מקס: "אין להאשים אותי בחוסר שקיפות"             צילום: אוראל כהן

אלשטיין על דרישת בנק ישראל בעניין מקס: "אין להאשים אותי בחוסר שקיפות"

בעל השליטה באי.די.בי טוען: "הדרישה של בנק ישראל סותרת את הוראות המפקח על הביטוח" ומסביר מדוע אינו יכול להעביר לבנק ישראל מידע שיאפשר לכלל להגדיל אחזקותיה בחברת כרטיסי האשראי מקס; ל"כלכליסט" נודע שבנק ישראל ורשות שוק ההון קרובים למצוא פתרון שיאפשר הגדלת אחזקותיה של כלל במקס

02.06.2019, 09:16 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה בקונצרן אי.די.בי, מגיב לראשונה לדרישות של בנק ישראל ממנו כדי לאפשר לחברת הבת כלל להגדיל את אחזקותיה בחברת כרטיסי האשראי מקס.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שנחשף ב"כלכליסט", בנק ישראל רוצה שאלשטיין ייתן גילוי מלא על אחזקותיו בכלל דרך מנגנון הסרת חיסיון שיחשוף את מבנה אחזקותיו המלא בכלל, וכל דרישות או הוראות מצד רגולטורים או רשויות אכיפת החוק בארץ ובחו"ל, כתנאי לאפשרות של כלל להגדיל אחזקותיה במקס מעל 5%.

אדוארדו אלשטיין , צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין | צילום: עמית שעל אדוארדו אלשטיין , צילום: עמית שעל

"הדרישה של בנק ישראל סותרת את הוראות המפקח על הביטוח" אמר אלשטיין ל"כלכליסט". "אני חושב שזה מאד לא בסדר להאשים אותי כמי שמנסה לחמוק משקיפות בזמן שאני פשוט מקיים את דרישות הרגולטור", אומר אלשטיין. לטענתו, "כפי שידוע לכל אני מחוייב לפעול לפי הרגולציה של המפקח על הביטוח ביחס להחזקותי בכלל ביטוח – רגולציה זו לא מאפשרת לי לבצע שום צעדים שיפרו אותה".

לטענת אלשטיין, מכיוון שאין לו היתר שליטה בכלל (בקשה שהגיש להיתר כזה לממונה על שוק ההון תלויה ועומודת) ומניות השליטה של אי.די.בי מוחזקות על ידי נאמן אין לו שום יכולת לפעול כבעל שליטה בעת שכלל ביטוח פונה לרגולטור אחר - בנק ישראל לבקש היתר להגדיל אחזקותיה בחברת כרטיסי אשראי.

לדבריו, כל גילוי מצידו לבנק ישראל עלול לסתור את הוראות רשות שוק ההון שאוסרות עליו להתנהג כבעל שליטה בכלל כך שלכאורה אלשטיין נמצא בין הפטיש לסדן – בין דרישות בנק ישראל לדרישות רשות שוק ההון. אלשטיין הוסיף "אני מנהל את עסקיי בארץ ובחו"ל תחת רגולציה מחמירה שאני מכבד ומקיים כדבר שבשגרה", אמור אלשטיין. 

בתוך כך נודע ל"כלכליסט",כי בנק ישראל נמצא בשיח שוטף מול ד"ר משה ברקת, הממונה על שוק ההון, בעניין זה וכי הצדדים קרובים למציאת פתרון שיפתור את הפלונטר הרגולטורי ויאפשר לכלל להגדיל אחזקותיה במקס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות