אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יונל כהן עוזב את דירקטוריון בית הזהב שבה הוא שותף; דן וייס צפוי להחליפו צילום: עמית שעל

יונל כהן עוזב את דירקטוריון בית הזהב שבה הוא שותף; דן וייס צפוי להחליפו

כהן השלים לפני חודשיים עסקה במסגרתה רכש לצד בית הזהב וסוכן הביטוח איציק עוז את השליטה בחברת הנדל"ן רבד של יגאל אהובי ומונה במקומו ליו"ר

02.06.2019, 14:22 | רחלי בינדמן

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יונל כהן מפנה את כיסא יו"ר דירקטוריון בית הזהב ועוזב לחלוטין את הדירקטוריון של רשת בתי האבות בה הוא שותף (15.2%). כך הודיעה היום (א') הרשת.

קראו עוד בכלכליסט

רק בפברואר האחרון השלים כהן יחד עם בית הזהב עסקה טרייה שבמסגרתה רכשה בית הזהב שבשליטת אודי וגולן רובינשטיין, יחד עם כהן ואיציק עוז, את השליטה בחברת רבד מידיהם של יגאל אהובי וצבי בירן.

יונל כהן, צילם: אוראל כהן יונל כהן | צילם: אוראל כהן יונל כהן, צילם: אוראל כהן

מי שמועמד להחליפ את כהן הוא פרופסור דן וייס שמונה כדירקטור בסוף 2018. וייס הוא פרופסור למנהל עסקים באוניבריסטת ת"א וכיהן עד לפני חודשיים גם כדח"צ בבורסה לניירות ערך וכחבר ועדת השקעות בכלל ביטוח. בית הזהב מנהלת ומפעילה בתי דיור מוגן בישראל ובאנגליה, עוסקת בנדל"ן מניב ומחזיקה בחברת רבד. רבד עוסקת ביזום ובניית פרויקטים בתחום הנדל"ן ובנדל"ן מניב.

פרופסור דן וייס, צילום: ישראל הדרי פרופסור דן וייס | צילום: ישראל הדרי פרופסור דן וייס, צילום: ישראל הדרי

   

בית הזהב יחד עם כהן ועוז רכשו יחד 50.1% ממניות חברת הנדל"ן רבד שהוחזקו על ידי אהובי ובירן בחלוקה הבאה – בית הזהב רכשה 20% מהמניות הנרכשות (10% ממניות רבד בתמורה ל-20.7 מיליון שקלים), יונל כהן רכש 40% מהמניות הנרכשות (המהוות 20.5% ממניות רבד בתמורה ל-41.6 מיליון שקל) ועוז רכש את 40% המניות הנותרות (המהוות גם כן 20.5% ממניות רבד בתמורה זהה לזו של כהן – 41.6 מיליון שקל). בסך הכל שולמו לאהובי ובירן 103.9 מיליון שקלים ששיקפו מחיר של 7.92 שקלים למניית רבד.

במקביל להסכם הרכישה נחתם הסכם בעלי מניות לפיו דירקטוריון רבד ימנה חמישה דירקטורים לצד הדח"צים כך שעל כל החזקה של 19% ממניות גרעין השליטה יהיה זכאי כל צד מהרוכשים להמליץ על דירקטור מטעמו – כך ישנו דירקטור אחד מטעם בית הזהב, 2 מטעמו של כהן ו-2 מטעמו של עוז. יונל עצמו מונה כדירקטור וכיו"ר דירקטוריון רבד במקומו של אהובי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות