אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרב על כיכר אתרים: היזמים מערערים בדרישה לבנות 40 קומות צילום: אוראל כהן

הקרב על כיכר אתרים: היזמים מערערים בדרישה לבנות 40 קומות

היזמית של הפרויקט מערערת על ההחלטה שלא לאפשר לה להקים גורדי שחקים של עד 40 קומות, כולל דירות מגורים. עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" מתנגדת: לבנות מלון בגובה של עד 25 קומות

04.06.2019, 08:37 | בילי פרנקל

נמשכת המחלוקת סביב תוכנית הבנייה בכיכר אתרים בתל אביב: יזמית התוכנית, חברת JTLV בניהולו של עמיר בירם, הגישה ערר נגד החלטת הוועדה לשמירת הסביבה החופית (ולחוף) מפברואר, שלא לאפשר לה להקים גורדי שחקים של 40 קומות. בתגובה הגישה עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" התנגדות לערר.

הוועדה קיבלה את ההחלטה בהמשך להוראת בית המשפט המחוזי מאפריל אשתקד, לפיה התוכנית תחזור לדיון בולחוף. זאת לאחר שנטען כי התוכנית הופקדה להתנגדויות במתכונת שמתירה בינוי בגובה של עד 25 קומות במתחם הכיכר, תוך איסור מפורש לבנייה למגורים אלא רק למלונאות, אך בסופו של דבר אושרה כשהיא מאפשרת בנייה של עד 40 קומות הכוללות מגורים, בלי שהשינוי הזה הובא לאישור הוולחוף.

קראו עוד בכלכליסט

כיכר אתרים , צילום: אוראל כהן כיכר אתרים | צילום: אוראל כהן כיכר אתרים , צילום: אוראל כהן

בהחלטה של הוועדה נקבע כי התכנון במתחם יישאר בגובה של 25 קומות. חברת JTLV הגישה ערר למועצה הארצית לתכנון ובנייה, שזכה לתמיכת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של העירייה, ובו היא מבקשת להותיר את התוכנית לבניית גורדי שחקים על כנה. בין השאר נטען כי ההחלטה "אינה נכונה ונגועה בחוסר סבירות".

הגנה על חופי ישראל

בהתנגדות שהגישה עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים", באמצעות עוה"ד רמי פרגן, גל אראל וישי קרובי ממשרד פרגן פלס ושות', היא מבקשת להותיר את ההחלטה על כנה, תוך ציון כי הוולחוף הוא הגוף המוסמך לאשר או לדחות תוכנית בתחום הסביבה החופית, וכי הוא מהווה שומר הסף של האינטרס הציבורי להגן על חופי ישראל.

העמותה תוקפת גם את העירייה: "העותרים חותרים להקמתו של פרויקט נדל"ני גרנדיוזי ועצום, אשר מהווה הפקעה של הסביבה החופית לטובת מלתעותיהם של כרישי נדל"ן פרטיים, כשלנגד עיניהם ניצב שיקול של רווח כספי גרידא. לא ניתן שלא לתמוה, שראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, חרט על דגלו קידום תוכנית העותרים והוצאתה מהכוח אל הפועל".

עיריית תל אביב מסרה בתגובה: "קידום תוכנית כיכר אתרים נעשה כחלק מהחזון העירוני ליצירת רצף טיילות לאורך קו החוף, פתיחת המבט אל הים ושיפור

המציאות רבת השנים בכיכר. ההליך התכנוני נעשה בשקיפות מלאה, בראייה רחבה של כלל צורכי הציבור. התהליך מלווה בשיתוף הציבור ואינו שונה מקידום תוכניות אחרות הדומות לה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
אבי - עשו את זה בכמה מגדלים בתל אביב. זה נכשל.
בחלק מהמגדלים הסתירו את החניון הציבורי או חסמו אותו עד שאזרחים טובים התלוננו והגישו עתירות לבתי משפט. במקומות אחרים הגדירו את הלובי של הבניין (רוטשילד, פרישמן) בתור שטח ציבורי - לאף אחד אין מושג על זה כי זה מוסתר לחלוטין. זה פשוט ניצול של כוונת התקנות. גם בתכנית בכיכר אתרים ספרו את המסדרון בין החנויות בתור "שטח ציבורי" - הכוונה בשטח ציבורי היא פארק עם מתקנים לילדים מול הים, לא במעבר דרך חנויות יוקרה. אין שום סיבה שהעירייה תבנה שם מגורים ולא מלון בגובה של 25 קומות, יש מספיק יזמים שיעשו מעל ומעבר עם הכיכר בשביל הזכות הזאת.
שגיא  |  04.06.19