אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ייזהר הגולש: התגלתה פירצת אבטחה פעילה בפיירפוקס צילום: אתר מוזילה

ייזהר הגולש: התגלתה פירצת אבטחה פעילה בפיירפוקס

קרן מוזילה, מפעילת הדפדפן, הודיעה שאיתרה פירצה שהאקרים כבר התחילו להשתמש בה באופן שוטף - בשלב זה, לגניבת כספים; כך תעדכנו את התוכנה ותימנעו מהסיכון המקוון

19.06.2019, 11:37 | רפאל קאהאן

אזהרה קריטית למשתמשי דפדפן פיירפוקס: קרן מוזילה, שמפתחת ומפעילה אותו, הודיעה אמש (ג') שזיהתה פרצת אבטחה בעייתית בו - פרצה שנמצאת בשימוש פעיל של האקרים. החברה קראה לגולשים להוריד ולהתקין בהקדם עידכון אבטחה זה כדי להימנע מפריצות.

קראו עוד בכלכליסט

עדיין לא ברור מה עושים פושעי הסייבר דרך הפירצה שאותרה, אך לפי הערכות נעשה בה שימוש לגניבת כספים מארנקי מטבעות קריפטו - וככל הנראה שמתבצעות דרכה פעולות פריצה נוספות.

פיירפוקס פיירפוקס פיירפוקס

איך מעדכנים את הדפדפן?

אם הוגדר בדפדפן עדכון אוטומטי, יש רק לסגור את האפלקיציה ולפתוח מחדש. ואם לא, עליהם להקיש על אייקון שלושת הפסים בצד חלון התצוגה ולהיכנס לאפשרות "עזרה". בה עליכם לבחור ב"אודות פיירפוקס" והדפדפן יעדכן את עצמו. הגרסה המתוקנת והמאובטחת היא 67.0.3, וכל גרסה קודמת מכילה את הפירצה.

לפי נתוני Statcounter מהחודש שעבר, כ-10% מהגולשים בעולם דרך מחשבים משתמשים בפיירפוקס (ו-5% מכלל הגולשים בכל הפלטפורמות). קרן מוזילה עובדת על הרחבת פיירפוקס, וצפויה להשיק לו גרסת פרימיום באוקטובר הקרוב, במסגרתה יוכלו גולשים להשתמש בפלטפורמת VPN לגלישה מאובטחת, כלי אחסון מובנה ויישומים אחרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות