אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שינו זוארץ עזב את ההתאחדות לכדורגל. הארגון ברווח צילום: ראובן שוורץ

שינו זוארץ עזב את ההתאחדות לכדורגל. הארגון ברווח

שינו זוארץ נפרד היום (חמישי) מתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל באופן רשמי, כשהודיע על כך בישיבת ההנהלה שתתקיים בצהריים. בשנת 2018 ו-2017 העודף הסתכם בסך של כ-14.5 מיליון ו-13.7 מיליון שקלים

20.06.2019, 17:12 | שירות כלכליסט

שינו זוארץ נפרד היום (חמישי) מתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל באופן רשמי, כשהודיע על כך בישיבת ההנהלה שתתקיים בצהריים.

זוארץ הודיע על התפטרותו כבר לפני חצי שנה, אולם היה מחויב על פי התקנון להמתין לפני עזיבה לפחות שלושה חודשים, ולאחריהם ביקשו ממנו חברי ההנהלה להישאר עד לסיום העונה והמשחקים מול לטביה ופולין ביוני.

קראו עוד בכלכליסט

בסיום הישיבה הקריא זוארץ נאום התפטרות: "בשפה המוכרת לכולנו, אסכם ואומר כי סימנתי על בקשה לחילוף בשלב די מוקדם של המשחק. לפעמים שחקן מבקש להתחלף, כי משהו בו נגמר. בלי לחפש אשמים, בלי לתרץ, בלי השערות מופרכות. למדתי בשלב די מוקדם של המשחק, כי דברים שרואים משם לא רואים מכאן".

"הדגשתי בפני ההנהלה עם כניסתי לתפקיד כי לכולנו חייב להיות אינטרס אחד בלבד - הכדורגל הישראלי. כל אינטרס אחר, אישי או קבוצתי, חייב להישאר מחוץ לבית הזה. אני מפציר גם כעת לזכור זאת תמיד. השקעתי בתפקיד היו"ר אלפי שעות עבודה, צפיתי במאות משחקים בכל הליגות ובכל המפעלים בכדורגל שלנו, שוחחתי עם הורים לשחקנים צעירים, עם אוהדים, עם מנהלי קבוצות, שחקנים מאמנים, יושבי ראש, בעלים, אנשי תקשורת. אודה ולא אבוש, אני מכיר היום את הכדורגל שלנו טוב בהרבה מהיום בו נבחרתי לתפקיד ועל כך הסיפוק הגדול שיש לי. זכיתי.

שינו זוארץ, צילום: ראובן שוורץ שינו זוארץ | צילום: ראובן שוורץ שינו זוארץ, צילום: ראובן שוורץ

"התחייבתי להמשיך בתפקידי עד לסיום עונת המשחקים 2018/2019 וכהרגלי - אעמוד במילתי. למרות הקושי והתעצומות הנדרשות, נשארתי בתפקיד עד לרגע זה מתוך אחריות. כעת, זאת שריקת הסיום לתפקידי כיו"ר ההתאחדות לכדורגל, אחת השורות היפות והמכובדות ביותר בקורות החיים שלי".

דודי גל יתפוס את מקומו של זוארץ לאחר העזיבה של זוארץ, מי שיתפוס את מקומו יהיה ממלא מקומו דודי גיל ששימש כגזבר, ונראה כי הוא יכהן בתפקיד בחודשים הקרובים, לפחות עד חודש אוקטובר. קיימת סינרגיה ברורה בין מציאת מחליף קבוע לבחירות שיתקיימו בחודש ספטמבר ויניבו בחירה של שר ספורט חדש.

אחד השמות שהועלו כאופציה להחליף את זוארץ הוא היועץ המשפטי של מכבי ת"א, מורן מאירי. השאלה היא האם מאירי, שנחשב לדמות יסודית מאוד ואף שוקל לעזוב את מכבי בעקבות כך, יקבל קונצנזוס מול גורמים בכירים בהתאחדות לכדורגל.

הרווחים לפי ההתאחדות:

ממלא מקומם יו"ר ההתאחדות וגזבר ההתאחדות דודי גיל, סקר בפני חברי וחברות הנהלת ההתאחדות את התוצאות הכלכליות של ההתאחדות בשנת 2018.

לפי גיל: "בשנת 2018 ו-2017 העודף הסתכם בסך של כ-14.5 מיליון ו-13.7 מיליון שקלים, בהתאמה. כבר בסוף 2017 חיסלה ההתאחדות את כל החובות לבנקים והחזירה הלוואות שלקחה מאופ"א. בשנת 2019 ההתאחדות מתמקדת בהקמת מרכזי מצוינות ואקדמיה לנוער."

בסוף שנת 2018 ההתאחדות עברה לעודף בנכסים נטו, שלא קיימת לגביהם הגבלה וששימשו לפעילויות. זאת בהשוואה לשנת 2013, אותה סיימה ההתאחדות בגרעון נטו בנכסים ששימשו לפעילות בסך של כ-69 מיליון שקל.

בנוסף, להתאחדות הון חוזר חיובי בסך של כ-14.2 מיליון שקלים לסוף שנת 2018 לעומת גרעון בהון חוזר בסך של כ-2.3 מיליון שקלים לסוף שנת 2017.

סך הרכוש השוטף הסתכם לסך של כ-36 מיליון שקלים לסוף 2018, גידול בסך של כ-3 מיליון שקלים לעומת 2017 .

ההתחייבויות השוטפות קטנו בשנת 2018 בסך של כ-13.5 מיליון והסתכמו לסך של כ-22 מיליון לסוף שנת 2018 .

להתאחדות מחזור פעילות בסך של כ-100 מיליון בהשוואה לסך של כ-98 מיליון בשנת 2017. עלות הפעילות בסך של כ-81 מיליון שקל בהשוואה לסך עלות פעילות של כ- 78.5 מיליון שקל בשנת 2017.

הוצאות הנהלה וכלליות בשנת 2018 הסתכמו בסך של כ-6.3 מיליון ש"ח בדומה לשנת 2017.

ההתאחדות הצליחה לגבות במצטבר מהקבוצות כ-6 מיליון שקלים נטו מתוך כספי עודף העברות ואף הצליחה להקטין את ההפרשה לחובות מסופקים בגין עודף העברות לקבוצות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות