אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה נגד WeWork: הפלתה על בסיס מגדר וגיל צילום: WeWork

תביעה נגד WeWork: הפלתה על בסיס מגדר וגיל

לפי וול סטריט ג'ורנל, שני בכירים לשעבר תבעו את החברה; אחת מהם ששימשה כסגנית נשיא בכירה טענה כי פוטרה לאחר שהתריעה על אפליה מגדרית בשכר; אחד מסגני הנשיא טען כי הוחלף בצורה לא הוגנת על ידי עובד צעיר ממנו ב-20 שנה

21.06.2019, 08:30 | עומר כביר
שני בכירים לשעבר ב-WeWork תובעים את החברה בטענה לאפליה על בסיס גיל ומגדר – כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

קראו עוד בכלכליסט

העובדים לשעבר הגישו שתי תביעות נפרדות. ליסה ברידג', לשעבר סגנית נשיא בכירה למשאבי אנוש, תבעה אתמול (ה') את וויוורק בטענה שמספר מכריע של חבילות השכר הגדולות שולמו לגברים. כאשר התריעה על הנושא, וויוורק הוציאה אותה לחופשה ואחר כך פיטרה אותה. לדבריה, נשים קיבלו רק 3 מתוך 58 חבילות שכר של יותר ממיליון דולר ששולמו בחברה. כשהעלתה את הסוגייה בפני הנשיאה המשותפת ג'ניפר ברנט, היא אמרה לה ש"תשלום שכר לא שיוויוני הוא הגיוני", מכיוון ש"גברים לוקחים יותר סיכונים מנשים".

 , צילום: אוראל כהן צילום: אוראל כהן  , צילום: אוראל כהן

התביעה השנייה הוגשה בתחילת החודש על ידי ריצ'רד מרקל, לשעבר סגן נשיא לבנייה בוויוורק, בטענה שהוחלף בצורה לא הוגנת על ידי אדם צעיר יותר ב-20 שנה. לדבריו, וויוורק נהגה בעקביות להתייחס לעובדים מבוגרים יותר באופן אחר מעמיתיהם הצעירים.

מוויוורק נמסר בתגובה לוול סטריט ג'ורנל שהתביעה שהוגשה אתמול נטולות ביסוס ושהחברה מתכוונת להיאבק בה: "וויוורק מחויבת להיות מקום עבודה שוויוני בעבור כל העובדים, ותמשיך לתמוך בנשים מנהיגות בכל רמות החברה". החברה סירבה להגיב לתביעה השנייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות