אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרמקול של אמזון מסוגל לגלות סימנים מקדימים לדום לב צילום: שאטרסטוק

הרמקול של אמזון מסוגל לגלות סימנים מקדימים לדום לב

חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון הצמידו לסייענית החכמה אלקסה אלגוריתם שמזהה הפרעת נשימה ספציפית שמקושרת לאירועי לב קטלניים; הפיתוח יאפשר להאיץ משמעותית תגובת צוותי חירום - ואף להועיל לאמזון עצמה באיסוף מידע

24.06.2019, 14:58 | רפאל קאהאן

חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון פיתחו אלגוריתם שיודע לזהות סימנים מקדימים להתקף לב, על בסיס רמקול חכם מסדרת אקו של אמזון. החוקרים לימדו את התוכנה לזהות איך נשמעת נשימה אגונאלית - ליקוי נשימה שמעיד בכמחצית מהמקרים על דום לב קרב ובא.

קראו עוד בכלכליסט

האלגוריתם הצליח לזהות את הצליל בדיוק של 97%; תיאורטית, ניתן יהיה לחבר מערכת שכזו לאפליקציה שתשאל את המשתמש לשלומו, ואם לא תקבל מענה - תזעיק כוחות חירום.

רמקול אקו של אמזון, צילום: שאטרסטוק רמקול אקו של אמזון | צילום: שאטרסטוק רמקול אקו של אמזון, צילום: שאטרסטוק

התקפי לב ודום לב הם סיבת מוות מרכזית בעולם; בארה"ב לבדה עוברים כ-400,000 איש אירועי דום לב ורק כ-6% מהם שורדים. מהירות התגובה והטיפול קריטיות, ומענה על בסיס רמקולים חכמים ביתיים יוכל להציל חיי רבים.

החוקרים אימנו את המערכת שלהם על בסיס הקלטות של שיחות שבוצעו בין פציינטים ומוקדי הצלה, במהלכן נשמעו מקרים רבים של נשימה המעידה על דום לב - וישנו תיעוד של השתלשלות כל מקרה. כך הצליחו החוקרים לבודד את הצליל המדויק שנדרש האלגוריתם לזהות, ולהוכיח את יעילות המערכת בניסויים ראשוניים. ואולם, הפיתוח האמור נמצא בשלבים מוקדמים ועדיין לא בשל להשקה.

יתכן שאמזון תעשה בחכמה אם תאמץ את הפרויקט, ותטמיע אותו בשירותיה; כך תהיה למשתמשים סיבה לאפשר לרמקולי אקו להאזין לסביבתם באופן רציף ומתמשך. בצורה זו, תוכל ענקית הטכנולוגיה לאסוף מידע קולי בצורה מתמשכת - וממניעים רפואיים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות