אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הושלם המיזוג בין היי פארמה לאופקטרא נדל"ן

הושלם המיזוג בין היי פארמה לאופקטרא נדל"ן

חברת הנדל"ן הפסיקה הבוקר את המסחר במניותיה, ובצהריים הודיעה על השלמת העיסקה למיזוג עם חברת הקנאביס

26.06.2019, 11:29 | צלי גרינברג

הצטרפו לעדכונים שוטפים בערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

חברת אופקטרא נדל"ן, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי של 51.5 מיליון שקל, הודיעה היום (ד') על השלמת העיסקה למיזוג החברה עם חברת הקנאביס הפרטית היי פארמה.

קראו עוד בכלכליסט

היי פארמה מתמזגת עם אופקטרא לאחר שקבוצת משקיעים בהובלת משה מיידר, שיכהן כיו"ר היי פארמה הציבורית, השקיעה 11 מיליון שקל בחברה תמורת 33% ממניות החברה לפני המיזוג. סכום ההשקעה מצטרף ל-7 מיליון שקל שהעמידה החברה ו-2 מיליון שקל שהשקיעה חברת פנטזי נטוורק הציבורית. כלל בעלי המניות של היי פארמה יחזיקו לאחר המיזוג ב-75% מהחברה הממוזגת וקבוצת המשקיעים צפויה להשקיע 9 מיליון שקל נוספים לאחריו.

יו"ר היי פארמה הנכנס, פרופסור משה מידר, אמר כי "אנו מגבשים בימים אלו צוות הנהלה המגיע מעולמות הפארמה, התעשייה, והניהול של חברות עם היקפי מכירות של מאות מיליוני דולרים בשנה. ביכולתנו ליצור חברה בעלת נוכחות משמעותית בשוק הקנאביס העולמי".

צילום: שאטרסטוק

היי פארמה ניסתה להתמזג בעבר עם חברת הקנאביס הציבורית מדיוי, הנסחרת בבורסה בתל אביב בשווי 64.6 מיליון שקל, ולאחר שהמשא ומתן בין הצדדים לא הבשיל לעיסקה, היא חיפשה פלטפורמה ציבורית אחרת. לפני כשנה הגיעה היי פארמה להסכם מיזוג עם אופקטרא, במסגרתו תתמזג באופן מלא ולבעלי המניות של היי פארמה יוקצו מניות אופקטרא בהיקף של 65% מהחברה.

היי פארמה הוקמה בשנת 2017 על ידי המנכ"ל איתי הכט, על רקע תהליכי אסדרת שוק הקנאביס הרפואי בישראל, והיא נמצאת בשליטת קיבוץ רמות מנשה, עימו נוצרה השותפות ההתחלתית.

להיי-פארמה זכות לשימוש ב-200 דונם של קרקע חקלאית לגידול קנאביס רפואי ולייצור קנאביס רפואי בשיטת INDOOR (תוך מבני) או חממות היברידיות. החברה נמצאת בתהליך שיפוץ והסבה למפעל בשטח של כ-1,000 מ"ר, מחזיקה ב-4 קודי עיסוק מטעם היק"ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות) בשרשרת הערך והשלימה תהליך של ייבוא גנטיקה בשיתוף פעולה עם אחת מהחוות הקיימות בשוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות