אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מבוכה לנשיא ברזיל: 39 ק"ג קוקאין נתפסו במטוסו בדרך לפסגת ה-G20 צילום: רויטרס

מבוכה לנשיא ברזיל: 39 ק"ג קוקאין נתפסו במטוסו בדרך לפסגת ה-G20

ז'איר בולסונארו, שהגיע לפסגה במטוס נפרד, אמר כי התקרית נמצאת תחת חקירה של המשטרה הצבאית, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו שלא יסכים "לקבל זלזול כזה במדינה"

27.06.2019, 13:00 | שירות כלכליסט

תקרית מביכה לנשיא ברזיל, ז'איר בולסונארו, שהבטיח להילחם בסוחרי הסמים במדינה: עשרות ק"ג של קוקאין התגלו במטוס הנשיאותי שהיה בדרכו לפסגת מדינות ה-G20 באוסקה שביפן. 

קראו עוד בכלכליסט

נשיא ברזיל ז נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו | צילום: רויטרס נשיא ברזיל ז

על פי הדיווחים, הסמים התגלו על ידי המשטרה הספרדית בעצירת ביניים של המטוס בסביליה. מדובר ב-39 ק"ג של קוקאין שהוסתרו במזוודה של קצין בצבא ברזיל, החבר בפמליה של בולסונארו לפסגה. הקצין, סילבה רודריגוס, נעצר בידי משטרת ספרד. יצוין כי בולסונארו עצמו הגיע ליפן במטוס אחר.

מדובר בתקרית מביכה עבור הנשיא, שבקמפיין הבחירות שלו הבטיח לחזק את החוק והסדר במדינה, ובמיוחד להסלים את המלחמה נגד סחר בסמים. בציוץ בטוויטר ציין כי הורה למשרד ההגנה לעבוד בשיתוף עם הרשויות הספרדיות.

המטוס של נשיא ברזיל באוסקה, יפן, צילום: רויטרס המטוס של נשיא ברזיל באוסקה, יפן | צילום: רויטרס המטוס של נשיא ברזיל באוסקה, יפן, צילום: רויטרס

לאחר הנחיתה באוסקה סירב בולסונארו לענות על שאלות העיתונאים בנוגע למעצרו של הקצין. דוברו, אוטאביו סנטנה דה ראגו בארוס, מסר בשמו כי הוא דרש לקבל הסבר בהקדם האפשרי. לדבריו, התקרית נמצאת תחת חקירה של המשטרה הצבאית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות